A A+ A++

Naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis wskazali, że rogówka oka może być odporna na zakażenie koronawirusem. Wyniki badań opublikowano 3 listopada. 

Fot. Pixabay

Wirusy np. opryszczki mogą zakazić rogówkę oka, tak samo dzieje się z wirusem Zika. Kilka miesięcy temu również  twierdzono, że w oku wirus SARS-CoV-2 potrafi utrzymywać się jeszcze długo po zgonach na koronawirusa.  Natomiast teraz naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis przedstawili badania, z których wynika, że rogówka może być oporna na infekcję COVID-19. Opublikowane zostały 3 listopada w magaznie „Cell Reports”.

W Polsce badania przedstawiono w tygodniku „Wprost”. Jeden z autorów badania przekazał, że każda rogówka, którą testowano była odporna na COVID-19. Jonathan J. Miner zaznacza, że mogą występować rogówki wspierające wirusa, ale jak dotąd naukowcy sie z nimi nie spotkali. Nie mogą natomiast tego wykluczyć.

„Ważne jest, aby szanować możliwości tego wirusa i podejmować odpowiednie środki ostrożności. Możemy się dowiedzieć, że zakrywanie oczu nie jest konieczne do ochrony przed infekcją w ogólnej społeczności, ale nasze badania to naprawdę dopiero początek. Potrzebujemy większych badań klinicznych, aby lepiej zrozumieć wszystkie potencjalne drogi przenoszenia SARS-CoV-2, w tym oko.”

-dodają autorzy badania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMinisterstwo Edukacji vs. nauczyciele
Następny artykułCo z Marszem Niepodległości po decyzji Trzaskowskiego? Jasna deklaracja Bąkiewicza