Skutki nauczania zdalnego i braku kontaktu z rówieśnikami są dotkliwe dla większości młodzieży. Na pomoc uczniom klas IV-V oraz VI-VIII z wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki przychodzi zespół edukatorów i edukatorek skupionych wokół Fundacji Ładne Historie, który w lutym tego roku zainicjował Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży.
– Naszym celem jest oderwanie dzieci i młodzieży od ekranu komputera i wciągnięcie ich w świat kreatywnych zajęć, edukacyjnych gier, inspirujących spotkań, ćwiczeń ruchowych i twórczych warsztatów plastycznych – wyjaśnia Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie.
Sąsiedzkie piątki
Oprócz zajęć stacjonarnych najmłodsi mieszkańcy i mieszkanki Placu Grunwaldzkiego w każdy piątek będą odwiedzać lokalne przestrzenie kreatywne – w ten sposób poznają swoje osiedle #odnowa. W marcu i kwietniu będą to wyjścia na warsztaty ceramiczne i ekologiczne, prowadzone w Spółdzielni Socjalnej Zakwas Studio. W maju i czerwcu z kolei odbędą się warsztaty ogrodniczo-ekologiczne prowadzone przez Fundację Plastformers na terenie Ołbińskiego Ogrodu Otwartego.
Zajęcia w świetlicy. Fot. Marta Sobala
Zajęcia organizowane są w świetlicy centrum Plac Grunwaldzki OD NOWA przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 63a, tuż obok skweru im. Ireny Sendlerowej i słynnego muralu autorstwa holenderskiego artysty – Robina Nasa. Grunwaldzka pracownia otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-19.30. Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci za pośrednictwem formularza online dostępnego pod adresem: http://bit.ly/ODNOWA-zapisy.
Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi. Jak podkreślają organizatorzy – warto skontaktować się z Centrum nawet w przypadku trwającego lockdownu. Każdy otrzyma tu ofertę zajęć, możliwych do realizowania w danej sytuacji.
Plac Grunwaldzki OD NOWA
Plac Grunwaldzki OD NOWA to nowe miejsce na mapie Wrocławia. Na co dzień działa tu Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, ale plany programowe zakładają aktywności na rzecz całej lokalnej społeczności. Cel jest jeden – poznanie osiedla na nowo. Poprzez swoje działania Fundacja Ładne Historie będzie budować lokalną tożsamość mieszkańców, integrować ich, a przede wszystkim odkrywać dziedzictwo architektoniczne osiedla, dbać o estetykę przestrzeni publicznej i promować świadomość ekologiczną.
Osiedle Plac Grunwaldzki, fot. Marta Sobala
Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży na osiedlu Plac Grunwaldzki we Wrocławiu to projekt realizowany przez Fundację Ładne Historie dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław oraz wsparciu Fundacji Mayday.
Więcej informacji: www.placgrunwaldzki.com, www.ladnehistorie.pl
Przeczytaj również
Poznajcie Fundację Ładne Historie!
Przełamać izolację społeczną – akcja #uwalniamydzieci
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS