Jak wyjaśnił Paweł Majcher, “chodzi o blisko 70 milionów złotych z wpływów abonamentowych, które nie trafiły do Polskiego Radia”.
O tym, że środki z abonamentu RTV trafiać mają do depozytu sądowego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, której przewodniczy Maciej Świrski, zdecydowała w uchwale podjętej 7 lutego. Rada uznała, że wypłata wpływów z abonamentu dla mediów publicznych nastąpi po prawomocnym orzeczeniu sądu rejestrowego dotyczącym postawienia tych spółek w stan likwidacji.
Według przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego powodem zwłoki jest niejasna sytuacja prawna Polskiego Radia.
Decyzję KRRiT dotykają również TVP SA. 9 kwietnia likwidator spółki Daniel Gorgosz wystosował do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 000 złotych wraz z odsetkami. 12 kwietnia Polskie Radio poinformowało, że do przewodniczącego KRRiT trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłat. Chodzi o blisko 73 miliony złotych wraz z odsetkami, które nie zostały wypłacone Polskiemu Radiu.
Kłopoty Macieja Świrskiego
Decyzja prokuratury to nie jedyne kłopoty szefa KRRiT Macieja Świrskiego. Przed tygodniem odchodzący ze stanowiska minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że do Sejmu wpłynął wniosek o postawienie Świrskiego przed Trybunałem Stanu.
Wśród powodów, wymienionych w dokumencie, jest sprawa wstrzymania wypłat pieniędzy z abonamentu.
Posłuchaj:
To nie wszystko, co mamy dla Ciebie w TOK FM Premium. Spróbuj, posłuchaj i skorzystaj ze specjalnej oferty. Wejdź tutaj, by znaleźć szczegóły >>
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS