A A+ A++

2020 rok był prawdziwym wyzwaniem dla całego sektora biznesu. W spółce mieszkaniowej Skanska zastosowano szereg rozwiązań, które pozwoliły dostosować się do nowej rzeczywistości. W ten sposób udało się zapewnić terminowy przebieg wszystkich procesów zarówno w kontekście budów, jak i przekazania mieszkań.

Autor: housemarket.pl 13 stycznia 2021 12:23

Wyzwania, które pojawiły się w minionym roku, sprawiły, że sposoby osiągnięcia celów biznesowych musiały zostać na nowo zdefiniowane. Wprowadzony wiosną, a później jesienią, lock-down gospodarki, a także hybrydowa praca urzędów, niosły ze sobą ryzyko spowolnienia i wydłużenia procesów inwestycyjnych. Dlatego niezwykle istotne było wypracowanie efektywnego modelu działania, który umożliwił dostosowanie się do pandemicznej rzeczywistości i realizowanie projektów zgodnie z harmonogramami. W części obszarów wprowadzono nowe modele działania, które pozwalają realizować palny biznesowe zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Dzięki zmianom, część etapów procesu inwestycyjnego odbywa się nawet sprawniej. To zasługa, m.in. dobrej i sprawnej współpracy pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą w ramach jednej Grupy Skanska. W niepewnej sytuacji gospodarczej, która obecnie panuje na rynku, niezależność biznesowa jest gwarantem bezpieczeństwa.

– Kluczowe było zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom. Na placach budowy dbaliśmy o przestrzeganie najwyższego reżimu sanitarnego, minimalizując ryzyko zakażenia koronawirusem. Wprowadzając bezkontaktowe odbiory mieszkań, czy też wirtualne spotkania z nabywcami inwestycji, udało się nam wypracować efektywny sposób przekazywania mieszkań naszym klientom. Podobnie było z łańcuchem dostaw – utrudnienia w transporcie zagranicznym sprawiły, że w dość krótkim czasie nawiązaliśmy współpracę z nowymi partnerami, którzy zapewnili nam dostęp do najwyższej jakości materiałów. Były to procedury, które z pewnością stanowiły fundament jednego z największych sukcesów w 2020 roku – realizacji projektów zgodnie z ustalonymi wcześniej harmonogramami – mówi Cezary Grzebalski, dyrektor ds. rozwoju projektów w spółce mieszkaniowej Skanska.

Obniżanie poziomu stresu

Pamiętając rok 2020, będziemy wspominać nieustanną zmianę, wiążące się z nią poczucie niepewności oraz towarzyszący wszystkim na co dzień stres. W tej sytuacji bardzo istotne staje się wzajemne zrozumienie zarówno na poziomie intencji, jak i komunikacji, aby nie eskalować niepotrzebnych konfliktów. Skanska zdecydowała się na kilka działań wspierających komunikację wśród pracowników, a także komunikację z klientami. Celem tych działań było budowanie relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu. Służyły temu m.in. cykliczne spotkania z pracownikami, na których była omawiana bieżąca sytuacja, podejmowane decyzje oraz zachęcanie do otwartej informacji zwrotnej. To także warsztaty dla całej firmy wspierające skuteczną komunikację oraz zaplanowane działania związane z szeroko pojętym wellbeing na rok 2021 wzmocniły zaufanie i efektywną pracę w zespołach.

– W dzisiejszych czasach należy obniżać poziom stresu i podwyższać poziom energii. Dlatego też mijający rok to czas właściwej komunikacji oraz kreatywnych, ale przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań. Podobnie jak inni przedsiębiorcy, w 2020 roku zmierzyliśmy się z bardzo trudną sytuacją, niosącą ze sobą nieznane dotąd ryzyka zarówno dla firmy, jak i dla ludzi, którzy ją tworzą. Wartości reprezentowane w naszej firmie – bezpieczeństwo, współpraca, synergia – pozwoliły nam wdrożyć odpowiednią strategię. Co więcej, dobre wyniki badania satysfakcji i zaangażowania pracowników upewniły nas, że obraliśmy właściwy kierunek w skomplikowanym procesie oswajania zmian i przystosowywania się do nowej rzeczywistości. To nasza duża siła, z której z całą pewnością będziemy czerpać w 2021 roku – mówi Anna Ziniewicz, dyrektor ds. personalnych i zarządzania relacjami w spółce mieszkaniowej Skanska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja poszukuje zaginionej 41-latki
Następny artykułKomunalnik organizuje odbiór choinek.