A A+ A++

Już pierwszego dnia złożono niemal 650 000 wniosków, z których zdążono zaakceptować 20 000. Świadczeniobiorcy muszą pilnować daty, by nie stracić świadczenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwszy etap rozpoczął się 1 lutego. Od tej daty można składać wniosek online za pomocą PUE ZUS, ePUAP lub serwisu [email protected] Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że do 2 lutego 2021 do godz. 7:04 złożono 646 000 wniosków.

Ci, którzy nie mają dostępu do tych usług lub wolą drogę tradycyjną złożą wniosek dwa miesiące później, od 1 kwietnia. Muszą w tym celu wybrać się do Urzędu Gminy lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nabór do wniosku rusza już 1 lutego i potrwa aż do 30 czerwca. Im wcześniej jednak wypełni się wniosek, tym wcześniej otrzyma się pieniądze. Jeżeli dokumenty złożone będą do 30 kwietnia, przelew środków nastąpi do 30 czerwca; jeżeli między 1 a 31 maja, do 31 lipca; od 1 do 30 czerwca, do 31 sierpnia i od 1 do 31 lipca, do 30 września. Wniosek można także złożyć po 30 czerwca, trzeba jednak liczyć się z utratą wyrównania za maj.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzed nami czas, który dla wielu osób jest zmorą. Podatki? O tym warto pamiętać
Następny artykułJezus razem z uczniami