Sensory biomedyczne już zrewolucjonizowały diagnostykę i opiekę medyczną, ale to nie koniec przełomu. MediSensonic pracuje nad nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Co to są za projekty?
Prowadzimy prace badawczo – rozwojowe nad wysoce zaawansowanymi rozwiązaniami w obszarze bezinwazyjnej diagnostyki medycznej. Rozwijamy szereg niezwykle precyzyjnych pomiarowo urządzeń do ciągłego obrazowania i monitorowania zjawisk zachodzących w organizmie, używając do tego technik mikrofalowych, w tym zminiaturyzowanych radarów. Proces diagnostyczny polega na detekcji i rejestracji zachodzących zmian chorobowych przy użyciu sensorów mikrofalowych i radarowych. Zebrane dane zostają przetworzone algorytmicznie i otrzymujemy cyfrowy obraz uzyskanych wyników. Nasze interdyscyplinarne zespoły badawczo-rozwojowe pracują obecnie nad kilkoma projektami m.in. nad urządzeniem dla stomatologii do diagnostyki stanu miazgi zębów, nowatorską metodą diagnozowania zaburzeń oddychania w trakcie snu oraz nad całkowicie bezinwazyjnym systemem monitorowania glikemii, pierwszym takim systemem na świecie. Kolejne projekty, którymi się obecnie zajmujemy to opracowanie bezmankietowego ciśnieniomierza do monitorowania ciśnienia krwi w sposób ciągły i nieodczuwalny dla użytkownika, a także urządzenie do śledzenia parametrów i czynności życiowych np. skurczu serca, czy oddechu przy aktywności fizycznej lub w różnych sytuacjach kryzysowych. Pracujemy też nad systemem bezinwazyjnej diagnostyki pęcherza moczowego oraz nad wykorzystywaniem sztucznej inteligencji do analizy sygnałów z sensorów bezkontaktowych do wczesnej diagnozy chorób nowotworowych i pulmunologicznych.
Jaki jest stan zaawansowania prac przy realizacji tych innowacyjnych projektów?
Technologie są już dopracowane, ale zanim przystąpimy do ich komercjalizacji wszystkie nasze projekty przechodzą przez ścieżką badań klinicznych. To jest cała seria badań, których celem jest walidacja i doskonalenie rozwiązań przed przystąpieniem do rejestracji. Pierwszym naszym przedsięwzięciem był projekt stomatologiczny do diagnostyki stanu miazgi zębów i w tej chwili jest w trzecim badaniu klinicznym. Zaplanowane były w sumie cztery takie badania i zbliżamy się już do finiszu, po którym będziemy mogli przystąpić do rejestracji wyrobu medycznego. Może uda się tego dokonać jeszcze w tym roku, jeżeli pandemia nam w tym nie przeszkodzi. Technologia będzie całkowicie gotowa do wdrożenia i przeznaczona do sprzedaży. Obecnie nie zajmujemy się produkcją urządzeń do diagnostyki medycznej, a jedynie komercjalizacją technologii i udzielaniem licencji producentom z pełną dokumentacją techniczną IP i wszystkimi certyfikatami do jej bezpiecznego i skutecznego wykorzystania. Technologia do diagnostyki stanu miazgi zębów ściga się w procesie badań klinicznych z innowacyjną metodą diagnozowania zaburzeń oddychania w trakcie snu. Jest to urządzenie w postaci materaca, o nazwie Sorest, który monitoruje okresy bezdechu i chrapania, a także całodobowo śledzi wybrane parametry życiowe m.in. temperaturę, tętno, moczenie nocne, odleżyny u osób chorych, upośledzonych lub niedołężnych. Materac jest obecnie w trakcie badań klinicznych w Łódzkim Uniwersytecie Medycznym i jest to już faza rejestracyjna. Zap … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS