A A+ A++

Na osiedlu Wyszogrodzka dobiegła końca budowa ulicy Ośnickiej. To urokliwa osiedlowa ulica, która prowadzi do nadwiślańskiej skarpy. Do użytku została oddana miesiąc wcześniej przed planowanym terminem.

– Budowa ulicy Ośnickiej kosztowała 2,1 mln zł. W ciągu ulicy powstała także nowa infrastruktura podziemna – kanalizacja deszczowa o długości 220 m wraz z odwodnieniem terenu. To pierwszy etap inwestycji na ul. Ośnickiej. Jeszcze w tym roku przystapimy do projektowania kolejnych odcinków i sięgaczy – powiedział podczas spotkania z mediami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Wybudowana ulica to odcinek o długości 367 m i szerokości 6 m. Nawierzchnia jezdni oraz chodniki są wykonane z kostki betonowej. Po obu stronach jezdni powstały chodniki i wjazdy do posesji. Na ulicy zamontowano nowe słupy energetyczne i nowoczesne oprawy uliczne w technologii LED.

Wykonawcą jest firma Budomont z Maszewa k/Płocka. Inwestycję zrealizował Wydział Inwestycji i Remontów UMP.

Zakres drugiego etapu budowy ul. Ośnickiej zaplanowany do realizacji w 2020 r. będzie obejmował opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie nawierzchni drogi wraz z chodnikami, wjazdami, dojściami do posesji oraz miejscami postojowymi, oświetleniem ulicznym, odprowadzeniem wód opadowych, odprowadzeniem ścieków sanitarnych, odcinkami kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej w granicach pasa drogowego wraz z usunięciem kolizji powstałych przy projektowaniu nowej drogi z istniejącym uzbrojeniem technicznym w ulicy Ośnickiej w kierunku trasy ks. Jerzego Popiełuszki wraz z sięgaczami.

Wydział Inwestycji i Remontów w związku z planowanym rozpoczęciem w 2020 roku procesu inwestycyjnego związanego z projektowaniem ulicy Ośnickiej (w kierunku trasy ks. Jerzego Popiełuszki wraz z sięgaczami) – etap II i brakującą infrastrukturą techniczną zwrócił się do gestorów sieci znajdujących się w ulicy i sięgaczach o wykonanie przeglądu technicznego przedmiotowych sieci oraz o wykonanie wszelkich prac i usunięcie ewentualnych nieprawidłowości występujących na sieciach przed rozpoczęciem robót budowlanych.

K. Kozłowski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgólnopolski konkurs literacki „1920”
Następny artykułNowy Digital Strategy Director w Havas Media Group