A A+ A++

Zakończyły się prace nad ścieżkami pieszo-rowerowymi w Pustyni Błędowskiej. Miejsce jest już otwarte dla rowerzystów i spacerowiczów. Czy faktycznie ścieżki prowadzą wokół całej pustyni?

Nowa trasa rowerowa na Pustyni Błędowskiej już otwarta. Fot. A. Odrzywołek

Media podają, że ścieżka prowadzi wokół pustyni, jednak jak czytamy na portalu pustyniabłędowska.pl: “Dzięki wspólnym środkom w powiecie olkuskim powstanie ok. 45-kilometrowa trasa rowerowa, której część przebiegać będzie właśnie wschodnim skrajem Pustyni Błędowskiej.” Trasa jest utwardzona, oświetlona i monitorowana. To część projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Biała Przemszą” oraz gminami: Klucze, Olkusz i Wolbrom.

2 km utwardzonej ścieżki

Zachęcony informacjami, które krążą w internecie, Piotr Mankiewicz, prezes Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów, radny os. Kościelec w Chrzanowie postanowił sam sprawdzić, jak sprawy się mają:

Zachęcony informacją medialną o powstaniu ścieżki rowerowej wokół Pustyni Błędowskiej, postanowiłem z niej skorzystać i udałem się na miejsce. Niestety jest ok. 2 km super ścieżki od parkingu przy Róży Wiatrów do zjazdu do Zielonego Stawu. Dalej nic nie ma, nawet nie zaczęli robić. Może w całej Gminie Klucze powstało 20 km ścieżek rowerowych, ale nie wokoło pustyni. Niemniej zachęcam do rowerowej wycieczki w to miejsce. Warto” – pisze na swoim Fcebooku oraz w grupie Rowerowy Przełom Piotr Mankiewicz.

Jednak samo miejsce zdecydowanie przyciąga swoją niepowtarzalnością i jest ewenementem w skali całego kraju. Mając takie tereny za miedzą, warto rozważyć odwiedzenie ich na dwóch kółkach w któryś z wakacyjnych dni.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRaport: Kobiety i mężczyźni będą równo traktowani za 132 lata
Następny artykułBEŁŻEC Między życiem a śmiercią. Historie pomocy w czasie Zagłady