A A+ A++

Lidzbark Warmiński stał się bogatszy o blisko 500 metrowy odcinek drogi. Choć większość mieszkańców będzie korzystało z niej dość rzadko, jest ona ważna z ekonomicznego punktu widzenia, bo umożliwi dojazd do fabryk, które mają powstać w jej sąsiedztwie. Odcinek oficjalnie otwarto w piątek, 17 stycznia.

Nowa droga znajduje się za wiaduktem na ulicy Olsztyńskiej, po lewej stronie, tuż obok sklepu motoryzacyjnego. Prowadzi do specjalnej strefy ekonomicznej. Choć jest ślepą ulicą kończącą bieg w środku pola, wkrótce ma się to zmienić, bo większość przyległych do niej terenów inwestycyjnych już została sprzedana.

Kosmetyki, piwo i materace

Jak podkreśla Burmistrz Jacek Wiśniowski „ budowa drogi to ukłon w stronę przedsiębiorców (…), aby zachęcić do inwestowania w Lidzbarku Warmińskim”. Działania najwidoczniej przynoszą rezultaty, bo zanim inwestycja została ukończona, działki wykupiło już kilka firm. W przyszłości stanie tu Browar Heilsberg produkujący regionalne piwo, które już można kupić w okolicznych sklepach (do ukończenia budowy browaru piwo warzone jest w Jastrzębiu), fabryka ekologicznych kosmetyków Bathbee czy fabryka materacy, a w planach jest także budowa ekologicznej biogazowni. Kilka ostatnich działek wciąż czeka na inwestorów. Jak zapowiada Urząd Miasta na swoim profilu Facebook – „Już na początku pracę znajdzie tu ponad sto osób”.

Oficjalnego otwarcia drogi dokonali Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Chyl, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis, Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Michalak i przedstawiciel wykonawcy firmy Budokop Robert Piotrowicz.

Nowa droga przystosowana jest do obsługi ciężkich maszyn i samochodów. Wyposażona jest w instalację wodną i burzową oraz nowoczesne oświetlenie uliczne i ścieżki rowerowe. Tuż przy wjeździe postawiono przystanek autobusowy z myślą o tworzonej w przyszłości komunikacji miejskiej, aby mieszkańcy mogli dojeżdżać do pracy. Koszt budowy to około 2,5 mln, blisko połowa tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.

oko

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gazetą Lidzbarską kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW tym roku pojawi się pierwszy fotoradar w Lublinie. Zobacz, gdzie będzie kontrolowana prędkość
Następny artykułDamy Radę walczą o Superpuchar Polski