A A+ A++

Podziel się na Facebooku

Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze

Z inicjatywy Grupy Azoty ZAK S.A., 20 grudnia 2019 r. podpisano list intencyjny w sprawie budowy ciągu komunikacyjnego, łączącego obwodnicę północną Kędzierzyna-Koźla z obszarami przemysłowo-usługowymi zlokalizowanymi na osiedlach: Azoty, Blachownia, Sławięcice i Przyjaźni. Wspólne działania w zakresie realizacji projektu zadeklarowały władze kędzierzyńskich zakładów oraz: Gminy Kędzierzyn-Koźle, Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i firmy JPM HOLDING.

Planowane przedsięwzięcie to ciąg drogowy, który będzie łączyć obwodnicę północną z ul. Ludwika Waryńskiego poprzez łącznik z ul. Energetyków oraz ulice: Szkolną, Spacerową, Naftową i Dąbrowa Leśna. Korzyści z realizacji projektu odczują mieszkańcy gminy i powiatu, lokalne podmioty gospodarcze, a także inwestorzy lokujący swoje działalności na terenach Pola Południowego.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie mamy obowiązek wspierania mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, co czynimy poprzez zapewnianie miejsc pracy i podstaw rozwoju gospodarczego regionu. Naszą misją jest również stały monitoring produkcji i minimalizowanie oddziaływania zakładów na środowisko. Uzupełnienie obecnego systemu komunikacyjnego o nowy odcinek pozwoli wyprowadzić ruch przemysłowy poza miejskie osiedla, dzięki czemu znacząco zmniejszy się uciążliwość związana z transportem surowców przemysłowych na terenach mieszkalnych oraz wzrośnie poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Sławomir Lipkowski, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Budowa nowego ciągu, łączącego ważne punkty na mapie Kędzierzyna-Koźla, przełoży się również na zwiększenie jego atrakcyjności inwestycyjnej.

– Funkcjonowanie dużych przedsiębiorstw, takich jak Grupa Azoty ZAK S.A., wymaga optymalnego systemu logistycznego i odpowiedniej infrastruktury. Liczymy, że nasze działania przyczynią się do poprawy przepustowości dróg na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a co za tym idzie – efektywności logistycznej lokalnych przedsiębiorców – podkreśla Artur Kamiński, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za logistykę w Grupie Azoty ZAK S.A.

Sygnatariusze listu intencyjnego zobowiązali się do wsparcia procesu opracowywania dokumentacji projektowej i uzyskania wymaganych pozwoleń na budowę. Będą odpowiedzialni również za pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLokatorzy wciąż walczą [W bieżącym wydaniu TN]
Następny artykułGazociąg EUGAL rozpocznie działanie na początku stycznia 2020 r.