A A+ A++

Zgodnie z dokumentami, do których dotarła agencja Reutera, producent akumulatorów Northvolt musiał ograniczyć produkcję w swoich niektórych zakładach. Firma od początku września zmaga się z trudnościami w realizacji wewnętrznych celów produkcyjnych. Niedawno Northvolt stracił kilku kluczowych klientów oraz ważne kontrakty. Co to oznacza dla pracowników?

Northvolt – największy europejski producent baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych – boryka się z kolejnymi trudnościami. Jak podała agencja Reutera, firma, która niegdyś uchodziła za lidera w produkcji ogniw, od dłuższego czasu skupia się głównie na przetrwaniu. Wśród powodów problemów wymienia się m.in. trudności w osiągnięciu celów produkcyjnych oraz zbyt ambitne założenia przyjęte na ten rok.

Northvolt nie osiąga wyznaczonych celów produkcyjnych

Z dokumentów, do których dotarli dziennikarze wynika, że firma regularnie nie osiąga swoich tygodniowych celów produkcyjnych dotyczących ogniw gotowych do wysyłki. Tylko w ostatnim tygodniu listopada przedsiębiorstwo dostarczyło zaledwie 20 tys. baterii, zamiast zakładanych 30 tysięcy sztuk. Jednocześnie oficjalnie przyznano, że ambitny cel produkcji 100 tys. akumulatorów tygodniowo, przy obecnej sytuacji jest w zasadzie nieosiągalny.

Wstrzymanie i ograniczenie produkcji w niektórych zakładach

Z powodu opóźnień w dostawach i kłopotów z produkcją wystarczającej ilości akumulatorów, firma Northvolt straciła kilku kluczowych klientów oraz ważne kontrakty. To oznaczało wdrożenie działań oszczędnościowych, oraz uruchomienie nowego planu restrukturyzacji. Skutkiem tego firma była zmuszona do wstrzymania lub ograniczenia produkcji w niektórych swoich zakładach – m.in. w Skelleftea, Vasteras oraz Sztokholmie. Niestety zmiany te wiązały się także z masowymi zwolnieniami. We wrześniu tego roku firma zredukowała zatrudnienie o 20 proc., co było poprzedzone rozmowami ze związkami zawodowymi.

Zdaniem agencji Reutera, sytuacja firmy jest na tyle alarmująca, że przedsiębiorstwo rozważa złożenie wniosku o ochronę przed upadłością w USA w ramach tzw. “Rozdziału 11 kodeksu upadłościowego”. W większości takich przypadków dłużnik zachowuje kontrolę nad swoimi operacjami biznesowymi  i podlega nadzorowi i jurysdykcji sądu. Rzekomo rozmowy w tej sprawie już trwają, jednak firma nie skomentowała tych informacji.

Jaka przyszłość czeka fabrykę … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBeata Szydło najlepszą kandydatką na prezydenta? Zmiotła konkurencję
Następny artykułTo dla niej Maurycy Popiel rozstał się z żoną. Zagrali razem w hicie TVP