A A+ A++

Tegoroczna edycja, ze względu na okoliczności spowodowane pandemią COVID-19, będzie miała formułę odmienną niż dotychczas, bowiem zwiedzanie odbędzie się online!

Na 20.00 zaplanowano spacer po Twierdzy Boyen za pośrednictwem smartfona, laptopa, tabletu, czy telewizora wyposażonego w funkcję SmartTv. Przewodnik w asyście Gwardii Twierdzy Boyen, zabierze widzów w najciekawsze miejsca giżyckiej fortyfikacji.

Niebywałą atrakcją wieczoru będzie uroczyste otwarcie wystawy norweskiego artysty Didrika Jacobsena, poprzedzone słowem wstępu Dariusza Matyjasa z Mazurskiej Fundacji Sztuki ArtProgress.

Materiały video zostaną opublikowane w 3. miejscach:

  1. Profil facebook Twierdzy Boyen 
  2. www.twierdza.gizycko.pl 
  3. gizycko.tvWystarczy wejść na któryś z wymienionych adresów, kliknąć w link z filmem i oglądać!

PLAKAT DO POBRANIA



Wszechstronnie uzdolniony, norweski artysta. Pracował jako scenarzysta, muzyk, specjalista ds. reklamy. Największe uznanie zyskał jako malarz. Jego obrazy można było oglądać w największych galeriach w Norwegii i Danii.

Prace Didrika są zazwyczaj połączeniem między rysunkiem, a malunkiem. Swoisty konflikt pomiędzy tymi dwiema technikami prowokuje jeszcze większy suspens artystyczny. W czasie pracy operuje głównie strumieniem podświadomości, pozwalając pomysłom i wizjom swobodnie przelewać się przez umysł, obserwując rezultaty. Obrazy mogą zawierać formy zupełnie abstrakcyjne, figuratywne, ale także słowa i zdania. Mieszają się na płótnie wyrażając nieokiełznaną energię, która spotęgowała się podczas procesu ich tworzenia.

Podświadomość, przypadkowość, ekspresja, którą Jacobsen tak dostrzegał i podziwiał w twórczości Picassa, Miro i Polocka skłania go do tworzenia własnej sztuki.

Podczas sobotniego wernisażu obejrzymy prace, w których pozwolił swoim impulsom przejąć kontrolę, nie zważając na konwenanse artystyczne i społeczne oddając pełną władzę swoim dłoniom. Artysta odkrył nowy sposób na wyrażanie swojej sztuki poprzez użycie ultrafioletu. Fluorescencyjne kolory podkreślają siłę przekazu, uwypuklają dynamikę i potęgują wizualne  doznania. Teraz będziemy  mogli doświadczyć rezultatów jego procesu twórczego.       

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFacebook i Google pozwolą pracować zdalnie do końca tego roku
Następny artykułZemsta Nietoperza online. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na komedię omyłek do sieci