Zabrzanie dobrze rozpoczęli pierwszą część spotkania. Po niespełna 12. minutach gry szczypiorniści NMC prowadzili w Szczecinie 8:5. Gospodarze szybko zaczęli odrabiać straty i na przerwę Górnik schodził przegrywając dwoma bramkami. W 35. minucie gry zabrzanie ponownie wyszli na prowadzanie (15:14) i tego prowadzenia już nie oddali. Rywale ze Szczecina wyrównali wynik w 46. minucie gry, jednak podopieczni Marcina Lijewskiego nie pozwolili się wyprzedzić. NMC Górnik Zabrze wygrał 31:26, a najskuteczniejszym zawodnikiem w zabrzańskiej drużynie z ośmioma bramkami na koncie został Iso Sluijters.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 26:31 (13:11)

Szczecin: Adam Wąsowski 5, Dmytro Horiha 3, Paweł Krupa 7, Arkadiusz Bosy 1, Patryka Biernacki 1, Mateusz Gawryś 1, Anton Terekhov, Dawid Krysiak, Wojciech Matuszak 3, Piotr Rybski 3, Dawid Fedeńczak 2
Trener: Sławomir Fogtman.

Zabrze: Krystian Bondzior 2, Marek Daćko 5, Bartłomiej Bis 1, Bartłomiej Tomczak, Szymon Sićko 8, Krzysztof Łyżwa 2, Iso Sluijter 8, Jan Czuwara 1, Damian Pawelec, Martin Galia, Aliaksandr Bushkou 2, Łukasz Gogola, Adrian Kondratiuk 4
Trener: Marcin Lijewski.