Niwa Nowa Wieś rozgromiła na swoim obiekcie Fablok Chrzanów 9:2. Walka o awans nabiera tempa.

W 7. minucie po niepewnym wybicie piłki przez defensywę Fabloku w polu karnym wytworzyło się zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Dudzic. W 10. minucie Dudzic ten sam zawodnik doszedł do futbolówki wrzuconej i zdobył gola głową. W 21. minucie kontaktową bramkę zdobył Chrząszcz.

W 27. minucie Piskorek skierował piłkę do siatki strzałem głową po wrzutce kolegi z  drużyny. W 36. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. W jego efekcie znów głową trafił Piskorek. W 43. minucie Niwa przeprowadziła kontrę. Jej piłkarz zagrał futbolówkę do boku. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Kubeczko.

W 51. minucie było 6:1. Nycz doszedł do wycofanej za szesnastkę piłki i oddał precyzyjny strzał zza pola karnego. W 55. minucie trzeci raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Dudzic. Trafił po kontrze i wrzutce partnera z drużyny. W 60. minucie również trzecią bramkę zdobył Piskorek. Wykończył składną akcję swojego zespołu.  W 65. minucie bramkę zdobyli przyjezdni a konkretnie Kędziora. W 90. minucie gospodarze ustalili wynik spotkania. Holewa wycofał piłkę piętką do Jurczaka, który cieszył się z trafienia.

„Mecz toczył się pod nasze dyktando. Przy wyniku 2:1 przyjezdni mogli trafić na 2:2, ale to był krótki moment. W pierwszej połowie dominowaliśmy, a w drugiej to już można powiedzieć rządziliśmy. Gole straciliśmy w wyniku rozluźnienia. Cieszy nas wygrana i dobra skuteczność” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 9 kwietnia Niwa Nowa Wieś – Fablok Chrzanów 9:2 (5:1)
Bramki: 1:0 Dudzic (7.), 2:0 Dudzic (10.), 2:1 Chrząszcz (23.), 3:1 Piskorek (27.), 4:1 Piskorek (36.), 5:1 Kubeczko (43.), 6:1 Nycz (51.), 7:1 Dudzic (55.), 8:1 Piskorek (60.), 8:2 Kędziora (65.), 9:2 Jurczak (90.)

Składy:
Niwa Nowa Wieś: Gacur, Mateja, Holewa, Stawowczyk (46. Mariusz Pękala), Gardyński (46, Zwaryczuk), Jaroś, Nycz, Jurczak, Kubeczko, Dudzic (75. Michał Pękala), Piskorek. Trener: Michał Matejko.

Fablok Chrzanów: Braś, Brzezoń, Domurat, Fudali, Gędłek (46. Wnuk), Lasik, Kadłuczka (66. Kadłuczka), Kędziora, Piechota (46. Bębenek), Sabuda (72. Jochymek), Chrząszcz (66. Pabic).