A A+ A++

Artyści i przedstawiciel duchowieństwa biorąc udział w kampanii “Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”, zaapelowali o wpuszczenie na stałe na teren stanu wyjątkowego pomocy medycznej i humanitarnej, by móc nieść pomoc migrantom cierpiącym przy granicy polsko-białoruskiej.

Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic, ale apelujemy do wpuszczenie na stale do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej – takie słowa słyszymy w spocie kampanii “Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”, w której udział wzięli Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Martyna Wojciechowska, Magdalena Zawadzka, Janusz Gajos, Tomasz Kot, Biskup Rafał Markowski, Grzegorz Markowski, Antoni Pawlicki oraz Dawid Podsiadło.

Głęboko poruszeni cierpieniem ludzi na polskiej granicy, którzy w wyniku działań białoruskiego reżimu znaleźli się nielegalnie na terytorium naszego kraju, zabieramy głos. Wspólnie, ponad podziałami chcemy powiedzieć to, co mamy w sercach – że pomoc cierpiącemu człowiekowi, to nasz moralny obowiązek – tak mówią biorący udział w akcji “Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”.

– Cieszymy się, że udało się nam zebrać w tak różnorodnym składzie. Ludzie kultury i kościoła, ludzie o różnych profesjach i poglądach razem apelują o to samo, o pomoc dla drugiego człowieka – mówi Antoni Pawlicki, jeden z inicjatorów akcji.

Jak podkreślają inicjatorzy akcji, nagranie powstało z chęci łączenia, a nie dzielenia: “Mówimy o tym co w naszej kulturze, tradycji i religii jest ważne od zawsze: pomoc potrzebującym. To nasza polska tożsamość, której uczymy dzieci. Dodatkowy talerz przy wigilijnym stole, nasza polska gościnność. Nikt z nas nie zamknąłby drzwi naszego domu przed potrzebującym. Dlatego my ludzie kultury razem z przedstawicielem duchowieństwa, prosimy o wpuszczenie na stałe na teren stanu wyjątkowego pomocy medycznej i humanitarnej”. 

Spot został wyreżyserowany i zrealizowany przez Jana Holoubka, w produkcji pomógł Adam Sokołowski i Trust Partners.

Zobacz także:

Granica polsko-białoruska: Roczne dziecko miał umrzeć w lesie


Styl.pl/materiały prasowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProsty sygnał ręką może uratować życie. Międzynarodowy znak HELP ME
Następny artykułRopa zyskuje: inwestorzy czekają na uwolnienie rezerw strategicznych