Tinker Hatfield zmienił bieg historii reklamy w 1987 roku, wydając Nike Air Max. Charakterystyczny but wyposażony w widoczny element napełniony powietrzem i jasne wstawki. Z Tokio do Londynu sportowcy i gwiazdy zwariowali na punkcie produktów marki. Poniższe reklamy odzwierciedlają uniwersalny urok Air Max.
Revolution (1987)
Pierwszy przykład utworu Beatlesów wykorzystywanego w reklamie, Revolution uchwycił ducha Air Max. Reklama umocniła Nike Air w świadomości konsumenta.
https://www.youtube.com/watch?v=BhHONpmlxPc&list=PLGBTQakjxiOEdOgomV7EDGaInEs9q8hS6
Bo Jackson (1990)
Bo Jackson, gwiazda baseballu i piłkarz Kansas City Royals, Chicago White Sox, California Angels i sława Oakland Raiders, stała się twarzą Nike, która wyszła z gorącego sezonu w NFL. TA reklama rzuca nowe światło na legendę boksu (i miłośnika grilla), George’a Foremana.
Barkley of Seville (1993)
Charles Barkley wnosi swoje pikantne aktorstwo na pierwszy plan. Koncept nawiązuje do komediowego arcydzieła Giaochino Rossiniego “Cyrulik sewilski”. Jak to wszystko wiąże się z koszykówką? Zobacz wideo.
Nike Air Max 2 Commercial (1994)
Nike zdecydował się na ikonę gejów William S. Burroughs jako narratora i gwiazdy w reklamie z 1994 roku dla Air Max 2. Dlaczego firma odzieżowa zdecydowałaby się na współpracę? Wielu marketerów do dziś się zastanawia. Cieszymy się, że to się stało.
Nike Air Max 95 Animal (1995)
Jeden z najdziwniejszych filmów na naszej liście. Nike Air Max 95, nie pokazuje nawet trampków do ostatnich 20 sekund. Reklama jest tak tajemnicza, że nic właściwie nie jest jasne. I oto w tym chodzi!
Charles Barkley i Humpty Hump (1996)
Nigdy nie przegapią okazji, by wspomnieć o własnej wyższości, Charles Barkley i Nike ma wprawiają nas w dobry nastrój. Pokazują, że tenisówka może być ważnym elementem garderoby.
Air Max 360 (2006)
Air Max 360 stał się liderem w grze. Reklamy skupiały się na tym, jak bardzo tenisówka przyczyniła się do poprawy wyników sportowców i minimalizacji kontuzji.
Actual Air (2010)
Występy Marii Szarapowej, Troya Polamalu, Sanyi Richards-Ross, Brandona Roya, Carla Lewisa, Paula Radcliffe i Paula Rodrigueza. Wychodząc na szczyt karier poszczególnych sportowców, firma wykorzystała Nike w sportach mniej i bardziej znanych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS