A A+ A++

Archeolodzy z Izraelskiego Urzędu ds. Starożytności i Uniwersytetu w Tel Awiwie odkryli nieznane wcześniej fortyfikacje, które miały „chronić biblijnych królów Jerozolimy”, podał w komunikacie Izraelski Urząd Zabytków.

W Jerozolimie doszło do znaczącego odkrycia archeologicznego.
/edgarbullon /123RF/PICSEL

W Mieście Dawida od lat trwają wykopaliska archeologiczne. Nowe ustalenia na temat odkryć w tym miejscu nie tylko ukazują spektakularne dokonania starożytnych mieszkańców tych terenów, ale sprawiają też, że „otwiera się nowa dyskusja na temat terminów występujących w literaturze biblijnej, odnoszących się do topografii Jerozolimy”.

Odkrycie archeologiczne w Mieście Dawida. Gigantyczne fortyfikacje

Naukowcy po raz kolejny weryfikują istnienie wzmiankowanych w Biblii miejsc. Masywna fortyfikacja odkryta podczas wykopalisk na parkingu Givati we wschodniej Jerozolimie rozwiązuje wieloletnią tajemnicę. W ciągu ostatnich 150 lat podejmowano wiele prób zidentyfikowania fosy, a teraz została ona ujawniona po raz pierwszy — konstrukcja chroniła opisywaną w Biblii pierwotną część Jerozolimy.

– Powstała w wyniku rozległego wydobycia materiału fosa utworzyła potężny kanał odgradzający Miasto Dawida. Jej gabaryty i sposób wykonania sprawiały, że nie dało się przez nią przedostać. Początkowo przeznaczenie tego tworu skalnego było niejasne, ale dalsze wykopaliska i powiązanie odkrycia z wcześniejszymi znaleziskami pozwoliły ustalić, że jest to północna linia fortyfikacji — podał w komunikacie Izraelski Urząd Zabytków (IAA).

Wykopaliska w Jerozolimie ujawniły miejsce z czasów opisywanych w Biblii

Zdaniem kierownika wyko … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNawet 1200 zł. Sprawdź, jak dostać bon energetyczny
Następny artykułRewolucja NVIDII: GeForce RTX 5090 może nie być najmocniejsza kartą graficzną