Każdy, kto choć raz mierzył się z wyborem koloru farb do wnętrz, wie, jak trudne jest to zadanie. W końcu od tej decyzji zależy wygląd mieszkania przez najbliższe kilka lat. Czy przy wyborze kierować się modą (która przecież bywa kapryśna i ulega zmianom), praktycznością (która skutkuje wyborem kolorów niekoniecznie przez nas lubianych, byle tylko “szybko się nie brudziły”), a może własnym gustem, który nie zawsze współgra z oczekiwaniami pozostałych domowników? To wszystko sprawia, że wybór farby idealnej nie jest łatwym zadaniem.
Istnieje jednak sposób, by je sobie ułatwić. Za klucz przy dokonywaniu decyzji może posłużyć psychologia koloru. Dzięki niej w obiektywny sposób możemy dobrać do pomieszczeń kolory, które będą spełniać określone funkcje – pomogą się zrelaksować, skoncentrować, a nawet wzmogą apetyt.
“Do wyboru, do koloru”
Na pewno każdy z was kojarzy pyszne czekolady Ritter Sport zamknięte w kolorowych opakowaniach.
Teraz kolory swoich ulubionych smaków będziecie mogli znaleźć w limitowanej kolekcji farb do wnętrz. Znalazło się w niej sześć smakowitych propozycji zaczerpniętych wprost z opakowań smaków: marcepanowa, biała z całymi orzechami, jogurt z truskawką, kokosowa, migdał z pomarańczą i orzechami laskowymi. Ta bardzo kolorowa i pyszna kolekcja trafi do rąk znanych influencerów ze świata home decor i interior design. Pokażą nam oni, jak w prosty sposób wprowadzić do swoich wnętrz kolory Ritter Sport, by zadziałały na nas w oczekiwany sposób: dodały energii, pobudziły do działania, uspokoiły czy zainspirowały.
Do końca września można wziąć udział w konkursie na profilu Ritter Sport na Facebooku i wygrać boks pełen pysznych czekolad!
Wystarczy, że we wnętrzu lub w plenerze odnajdziesz kolor opakowania swojej ulubionej czekolady Ritter Sport, zrobisz jej zdjęcie na tle danego przedmiotu i opublikujesz je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DoWyboruDoKoloru. Na zwycięzców czekają słodkie nagrody.
Dowiedz się również, jaki wpływ na samopoczucie może mieć twój ulubiony smak czekolady!
Relaks
Szukając koloru do sypialni czy salonu, warto postawić na zieleń i odcienie niebieskiego. Barwy zaczerpnięte z natury wyciszają, przywracają spokój. Jeśli należysz do osób nerwowych i mających problemy ze snem, zbawienne może okazać się zastosowanie w sypialni koloru fioletowego – łagodzi stres i negatywne emocje, dzięki czemu może pomóc w zasypianiu.
Relaksowi sprzyjają także beże i brązy. Dodają wnętrzu przytulności i sprawiają, że chce się w nim przebywać przez długi czas.
Koncentracja
Pandemia i idąca za nią zmiana modelu pracy wymusiła na nas przeniesienie biur do domów. Kiedy okazało się, że nie jest to jedynie chwilowa perturbacja, ale zmiana na stałe, musieliśmy wygospodarować w naszych mieszkaniach przestrzeń do pracy. Nie tylko wygodną, ale i sprzyjającą skoncentrowaniu się na wykonywanych obowiązkach. W domowych biurach i miejscach przeznaczonych na naukę świetnie sprawdzi się kolor fioletowy. Ułatwia koncentrację i pobudza kreatywność. W gabinetach przydadzą się także niebieskie akcenty. Według założeń psychologii kolor niebieski ułatwia podejmowanie decyzji i poprawia koncentrację. Utożsamiany jest także z profesjonalizmem i porządkiem, jednak jego nadmiar może obniżać nastrój, warto więc zachować umiar we włączaniu go do wystroju swojego wnętrza.
Pozytywna energia
Żółty, czerwony i pomarańczowy – te dwa kolory najlepiej doładowują pozytywną energią, motywują do działania, sprawiają, że zapomina się o zmęczeniu. Warto zastosować je w częściach wspólnych domu: salonie, przedpokoju czy jadalni. Co ciekawe, czerwień i pomarańcz mogą także pobudzić apetyt. Dlatego zastosowanie tych kolorów w kuchniach czy jadalniach może mieć dodatkowe znaczenie, szczególnie w domach zamieszkiwanych przez niejadków.
Odcienie czerwonego, choć energetyczne i piękne, użyte we wnętrzach w nadmiarze, mogą męczyć, a nawet powodować niepokój i agresję. Dlatego znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w dodatki w tych kolorach lub pomalowanie nimi wyłącznie fragmentów ścian.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS