A A+ A++

Więcej szczegółów o szalunkach Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Najczęściej używa się ich w przypadku wylewania murów betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby stosownie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie otworów na okna, bramy oraz drzwi. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura wykonana z mocnych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami czy też desek drewnianych, która po zdemontowaniu może być wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – wielu wykonawców oraz inwestorów wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wytworzone ze sklejki, metalu lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 lub 3 materiały. Najczęściej jednakże korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą łączniki, belki, narożniki i głowice ze stalowe bądź aluminiowe.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Przedsiębiorstwa często parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować pojedynczy obiekt czy zespołów, które zwykle oferują odmienne usługi. Nabycie wszystkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata

ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKSZO najlepszym klubem, uznanie dla ostrowieckich sportowców i trenerów (zdjęcia)
Następny artykułCo dalej z inflacją?