A A+ A++

– Chcemy tym samym pokazać, jak bardzo jesteśmy wdzięczni pracownikom ochrony zdrowia za ich heroiczny wysiłek – dodają. – Symbolem inicjatywy jest kwiat niezapominajki, którego obecność w przestrzeni publicznej w czasie epidemii będzie przypominała o towarzyszącym akcji haśle „Szacunek-Wdzięczność-Pamięć”.

Rozpoczęcie kampanii nie przez przypadek zbiegło się z przypadającym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia i Dniem Pracownika Służby Zdrowia. Ideą akcji, która przypada na trudny czas światowej pandemii, jest publiczne wyrażenie szacunku i wdzięczności ratownikom medycznym, pielęgniarkom, lekarzom, farmaceutom, diagnostom, laborantom, salowym, ale też personelowi administracyjnemu – wszystkim pracownikom placówek ochrony zdrowia za ich trudną i niebezpieczną pracę oraz pamięci o obowiązujących zasadach higieny, chroniących przed zakażeniem koronawirusem.

– Zwłaszcza teraz niezwykle ważne jest pokazywanie, że doceniamy służbę pracowników ochrony zdrowia, że jesteśmy wdzięczni za to, co robią – podkreśla hm. Cezary Supeł, Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP. – Dziś zróbmy to wszyscy tak, jak możemy, symbolicznie. Przypnijmy niezapominajkę do naszych ubrań i pokażmy naszą wdzięczność i nasze wsparcie.

Jak włączyć się w akcję? To bardzo proste.

1. Wystarczy wykonać z dostępnych materiałów kwiat niezapominajki. Pomysły, instrukcje i inspiracje można znaleźć na stronie niezapominajkadlamedyka.pl 

2. Zdjęcie z wykonaną niezapominajką oznaczamy hasztagiem: #NiezapominajkaDlaMedyka i umieszczamy w mediach społecznościowych

3. Przypnijmy niezapominajkę do ubrania i pokażmy, że jesteśmy z pracownikami służby zdrowia w tym trudnym czasie

Zaproszenie do akcji jej pomysłodawcy kierują do każdego, bez względu na to, czy jest harcerzem, czy nie. W ten trudny czas bądźmy #RazemAleZdalnie.

Źródło: Chorągiew Mazowiecka ZHP, opr. mp

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTSUE zawiesza Izbę Dyscyplinarną SN. Taki wniosek złożyła Komisja Europejska
Następny artykułLatifi musi poczekać