A A+ A++

Otwarty dziś Niewidzialny Dom (ul. Wita Stwosza 12/2a, wejście od ul. Łaciarskiej, a wszystko to dwa kroki od Rynku), to niezwykłe miejsce – zwiedza się je w całkowitej ciemności.

To jedna z siedmiu tego typu atrakcji na świecie (i druga, po Toruniu, w Polsce). Jest miejscem gdzie EGO ustępuje miejscu INTUICJI. Co ma do tego EGO? Wzrok jest jego narzędziem: patrząc, nieustannie porównujemy, szacujemy, oceniamy: to jest ładne, a to brzydkie, to wysokie, tamto niskie itd., co czasem – zwłaszcza gdy przyglądamy się ludziom – prowadzi nas na manowce. W ciemności EGO milknie, wyostrzają się inne zmysły, a kontrolę przejmuje intuicja. I wtedy zaczynają dziać się rzeczy niesamowite, a świat wygląda zupełnie inaczej. Jak? Zapraszamy do nas. I bez obaw: to miejsce jest zbudowane z samych pozytywnych emocji.

Artur Kasprowicz, twórca Niewidzialnego Domu

Zobacz również

Wiemy, ale nie powiemy. Wy też nie psujcie zabawy innym!

Byliśmy już w Niewidzialnym Domu, jednak nie możemy napisać, czego tam doświadczyliśmy, żeby nie psuć niespodzianki osobom, które dopiero się tam wybiorą. Wy też tego nie róbcie.

Powiemy tylko tyle, że nie jest to dom strachów, więc nie ma obawy, że coś nagle wyskoczy na nas z mroku, ani escape room, w którym trzeba rozwiązywać kolejne zagadki, żeby się z niego wydostać.

Tu chodzi o coś całkiem innego: o poznawanie świata, który jest wokół nas, a którego na co dzień nie dostrzegamy, bo zbyt mocno skupiamy się na wrażeniach, których dostarcza nam wzrok. Otoczeni mrokiem musimy uruchomić pozostałe zmysły i dopuścić do głosu intuicję, a to dostarcza wielu nieoczywistych, a czasem zaskakujących wrażeń.

Wejdziecie w ciemność z przewodnikiem

W podróży po tym przedziwnym miejscu towarzyszy nam niezwykły przewodnik, który zna ciemność na wylot i pomaga dostrzec, jak różnorodne może być to, co niewidoczne dla oczu, a także zrozumieć, że bez pomocy wzroku da się „zobaczyć” o wiele więcej, niż nam się wydaje. Można mu zadać mnóstwo pytań (nawet o sny!) i żadnego z nich nie uzna za głupie.

Najważniejsze informacje w skrócie

Zwiedzanie Niewidzialnego Domu trwa około godziny i odbywa się w całkowitej ciemności w obecności przewodnika.

  • Godziny otwarcia: pon.-czw. 11 – 18, pt.-sob. 11-20, nd. 10-20.
  • Strona Niewidzialnego Domu
  • Ze względu na towarzyszące zwiedzaniu emocje twórcy Niewidzialnego Domu zapraszają osoby, które ukończyły 9. rok życia.
  • Bilet uprawniający do godzinnego zwiedzania z przewodnikiem – 40 zł, ulgowy 35 zł.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAleksandra Kosiorek zachęca mieszkańców do współzarządzania miastem
Następny artykułW sobotę utrudnienia na kolejowym wiadukcie w Al. NMP. Zmian w organizacji ruchu mamy w weekend więcej