To nie były udane zawody w cross-country. Klub  EF Racing Piła któremu PZM powierzył organizację  5. i 6. rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski nie spełnił wymaganych wymogów bezpieczeństwa. Już pierwszego dnia, na prośbę zawodników wyścig motocykli został podzielony na dwie tury, a rywalizację skrócono do 60 minut (regulaminowo jest 90 min). Powodem był brak widoczności, którą uniemożliwiały unoszące się tumany kurzu. Zawodnicy rozwijający duże prędkości nie widzieli się nawzajem na odległości  ok. 10 m. Rywalizacja była przez to bardzo niebezpieczna, a wyniki nie odzwierciedlały umiejętności zawodników. Zawodnicy KKM mimo przeciwności (braku zlania wodą trasy) sobotnie ściganie ukończyli bez kontuzji. Niedzielne zawody zostały odwołane.

Wyniki zawodników KKM:

W klasie Junior 85- Marcel Pipczyński  4.miejsce

W klasie Junior – Maciej Brzezicki 4. miejsce

W klasie Senior – Sylwester Jędrzejczyk 6. miejsce, Roman Ulenberg 8. miejsce

W klasie Quad Masters –Artur Banaś 3. miejsce, Marcin Jacak 4. miejsce

W klasyfikacji klubowej Kwidzyński Klub Motorowy im. J. Młynarskiego jest na 3. miejscu.