To z całą pewnością spora niespodzianka, że nasi koszykarze z zielonogórskiej wyprawy wrócili bez zwycięstwa, ulegając miejscowemu SKM Zastal Zielona Góra 68:79.

Oleśniczanie dobrze weszli w mecz, na co dowodem była zwycięska pierwsza kwarta 24:13 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą.

Niestety, od drugiej „ćwiartki” to koszykarze z Zielonej Góry zaczęli przejmować inicjatywę, wygrywając 17:14 i kwartę numer trzy aż 27:12.
Przy okazji ostatniej odsłony nasi koszykarze starali się zmniejszyć dystans, ale rywali dogonić się już nie udało i porażka stała się faktem.

Znów kiepska linijka Dawida Piaseckiego, który w całym meczu zdobył tylko 3 punkty, trafiając zaledwie jeden rzut. Robił, co mógł za to Mikołaj Styczeń, który zdobył 23 punkty na 53% skuteczności za dwa punkty. Na dobrym poziomie zagrał także Michał Zakrzewski, autor 14 oczek, ale nie było tym razem wsparcia od kolejnego z liderów, Bartka Rodaka, który tym razem zawody zakończył z zaledwie 4 punktami.

Zatem po 8. kolejkach organizacja Marcina Stacha ma 2 zwycięstwa i 6 porażek. Szansa na poprawę tego bilansu już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w hali OKR ATOL. Będzie to jedyny domowy mecz w tym miesiącu Team-Plast KK Oleśnica. Ich przeciwnikiem będzie 12. zespół w tabeli KS Sudety Jelenia Góra.