Burak Yilmaz to bohater ostatnich tygodni. Pod koniec kwietnia turecki napastnik uratował Lille, które przegrywało 0:2, ale odrobiło straty i wygrało 3:2, m.in. dzięki dwóm pięknym golom Buraka. W piątkowym starciu z Lens 35-letni snajper znowu dał o sobie znać. Tym razem strzelanie zaczął już w 4. minucie, gdy pewnie wykorzystał rzut karny.

Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Limity wynagrodzeń i limity kwot transferowych. Infantino zaczyna działać

Ale Burak odpalił prawdziwą bombę w 40. minucie, gdy huknął nie do obrony w samo okienko. Zresztą, sami zobaczcie:

Dla Yilmaza była to już 15. bramka w sezonie. Przypomnijmy, że do Lille trafi latem za darmo, po tym jak wygasł jego kontrakt z Besiktasem. Ale wróćmy do meczu. Lens kończyło pierwszą połowę w dziesiątkę, bo dwie żółte kartki obejrzał Clement Michelin.

Po godzinie gry było już 3:0. Wynik podwyższył Jonathan David, 21-letni napastnik.

Sytuacja w tabeli

Po 36 kolejkach Lille jest liderem Ligue 1 i ma 79 punktów, czyli o cztery więcej niż Paris Saint Germain, które w niedzielę zmierzy się z Rennes. Podium zamyka Monaco (71 pkt). Lens spadło na szóste miejsce. Na piątym miejscu jest Olympique Marsylia, gdzie gra Arkadiusz Milik.

Wojciech Szczęsny odrzucił ofertę giganta. Na przeszkodzie stanęły pieniądzeWojciech Szczęsny odrzucił ofertę giganta. Na przeszkodzie stanęły pieniądze