A A+ A++

Po poniedziałkowej fali spadków powodowanej obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa we wtorek rano na rynkach panował względny spokój. Im bliżej południa, tym sytuacja wyglądała jednak coraz gorzej.

[Akutalizacja 15:00] W Europie większość indeksów znajduje się pod kreską. Niemiecki DAX i francuski CAC40 tracą w granicach 0,5%, choć wcześniej zniżkowały po blisko 1%. Włoski FTSE MIB zniżkował o 0,2%. Znacznie silniejsze spadki dotyczą polskiej giełdy: WIG20 traci prawie 2 proc., zaś w dół idą wszystkie komponenty głównego indeksu. Najmocniej tanieją mBank (-6 proc.), CCC (-4 proc.) oraz Alior i Tauron (-4 proc.).

Rosnąć zaczęły za to notowania kontraktów na amerykańskie indeksy, które  wskazują na wzrostowe otwarcie sesji na Wall Street. Ceny złota spadły natomiast z 1660 do 1653  dolarów za uncję.

Relatywnie spokojny poranek

O poranku sytuacja wyglądała nieco inaczej. Od lekkich wzrostów giełdowy dzień zaczął się w Europie. O ponad 0,5 proc. w górę szeły niemiecki DAX i francuski CAC40. Lekko pod kreską znajdował się włoski FTSE MIB (-0,1 proc.), lecz skala tego spadku dalece odbiegała od wczorajszego (-5,4 proc.).

W okolicach zera wtorek zaczął się także na GPW, gdzie wczoraj WIG20 zanotował największe spadki od 2016 r. Na starcie dzisiejszej sesji główny indeks GPW traci 0,07 proc. i wciąż trwała walka o powrót powyżej 2000 pkt. Wśród komponentów indeksu nie wszystkie spółki były przecenione – zyskiwały np. KGHM (2,45 proc.) czy JSW (1,45 proc.).

Optymizm w serca europejskich inwestorów wlewały notowania kontraktów na indeksy na Wall Street. Wynika z nich, że na otwarciu Dow Jones zyskać może 0,75 proc., S&P500 0,8 proc., a Nasdaq nawet 1,2 proc.

Ograniczenie rynkowej paniki widać  także po spadku cen złota. Żółty metal wyceniany jest na 1647 dolarów za uncję wobec 1691 dolarów w trakcie wczorajszego szczytu. Odbijają natomiast ceny ropy naftowej – baryłka brent drożeje o 0,7 proc. do ponad 56 dolarów.

Planujemy kontynuację tematu

MZ

Źródło:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuropejscy przewoźnicy nie kupują samochodów
Następny artykułO przełamanie w Bełchatowie [ZAPOWIEDŹ]