Otwartym pozostaje pytanie, kto i w jaki sposób sfinansuje ten projekt. Od 2026 r. w Niemczech co roku będzie trzeba wymieniać ponad milion systemów ciepłowniczych zasilanych paliwami kopalnymi. Minister Habeck liczy na poparcie dla projektu ustawy rządowej koalicji.
Czytaj więcej
Rosja straciła unijny rynek gazu i ropy. Ale nie do końca
W minionym roku Unia Europejska pięciokrotnie zmniejszyła zakupy ropy i gazu z Rosji. Jednak we Wspólnocie wciąż byli chętni na płacenie za surowiec, z którego Kreml finansuje swoją wojnę. Obroty Unii i Rosji zmniejszyły się blisko trzykrotnie w ujęciu rocznym.
Szantaż Gazpromu i wojna w Ukrainie pokazały Niemcom, jak groźne jest uzależnienie od importowanych surowców
Dotąd dwie z trzech partii koalicji — FDP i SPD, blokowało zakaz stosowania ropy i gaz do ogrzewania. Jednak rosyjska agresja i szantaż Gazpromu unaoczniły wielu Niemcom, jak groźne może być uzależnienie od importowanych kopalin.
Wprowadzone oszczędności wykazały, że największa gospodarka Europy wcale nie musi zużywać tyle ropy i gazu, co dotąd. Kopaliny to nie tylko ogromne szkody w środowisku, efekt cieplarniany, ale też narzędzie szantażu w rękach agresywnych … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS