Co trzeci niemiecki właściciel samochodu elektrycznego wraca do auta spalinowego. O niemieckim rozczarowaniu elektrykami pisze portal dziennika “Welt” powołując się na dane największej niemieckiej firmy ubezpieczeniowej. To nie są dobre wiadomości dla branży motoryzacyjnej.
Niemieckie media piszą o rozczarowaniu klientów samochodami elektrycznymi. Z danych największego ubezpieczyciela w Niemczech, firmy HUK Coburg, wynika że w pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku aż 34 proc. właścicieli samochodów elektrycznych w Niemczech zdecydowało się na zakup samochodu spalinowego.
Niemieckie media mówią o rosnącej frustracji związanej z elektromobilnością. Na dowód przytaczają dane HUK, z których jasno wynika, że coraz większa liczba właścicieli e-samochodów wraca do aut spalinowych. W okresie od 1 stycznia do 30 września na zakup spalinowych pojazdów zdecydowało się 34 proc. właścicieli aut elektrycznych. Dla porównania, w 2021 roku było to niespełna 14,2 proc, w 2022 nieco ponad 17,5 proc, a w 2023 – już 28 proc.
Wygląda więc na to, że e-samochody w początkowej fazie przyciągały głównie – wysoko zmotywowane do ich używania – osoby zafascynowane nową technologią. Wraz z poszerzaniem się oferty, gdy elektryczne auta zaczęły w większym stopniu trafiać do mniej zindoktrynowanych kierowców – mimo poprawiających się z każdym rokiem osiągów – rywalizacja z klasycznymi samochodami elektrycznymi przychodzi im z coraz większym trudem.
Z danych HUK wynika ponadto, że kurczy się liczba kierowców porzucających auto spalinowe na rzecz samochodu elektrycznego. W tym roku odsetek ubezpieczonych w HUK kierowców, którzy przesiedli się ze spalinówki na auto elektryczne wyniósł zaledwie 3,6 proc. Dla porównania w ostatnim kwartale ubiegłego roku wartość ta była o 40 proc. wyższa.
Ciekawie prezentują się też wyniki zleconej przez HUK ankiety badającej nastroje konsumenckie wśród niemieckich kierowców. Aż 29 proc. ankietowanych stwierdziło, że … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS