Ekstremizm, rasizm i antysemityzm mają być w Niemczech surowiej karane. Bundestag uchwalił w tym celu pakiet ustaw. Karalne będzie m.in. rozpowszechnianie tzw. list wrogów. Skazani za antysemityzm nie będą mogli liczyć na niemieckie obywatelstwo. Na wiecach będzie zakazana flaga radykalnego Hamasu.
CZYTAJ TAKŻE:
— USA zaniepokojone wzrastającym antysemityzmem w Niemczech! Jest oficjalne stanowisko Departamentu Stanu ws. ataków na Żydów
— Ulice Berlina niebezpieczne dla Żydów. Wzrasta liczba antysemickich ataków. Część zdarzeń związana jest z… pandemią koronawirusa
— Żyd pobity na ulicy w Berlinie! Został uderzony w twarz i był wyzywany antysemickimi określeniami. Zabrano go do szpitala
Niemcy podejmują działania
W Niemczech zabronione będzie rozpowszechnianie „list wrogów”, które krążą przede wszystkim w kręgach prawicowych i lewicowych ekstremistów. Teraz każdy, kto rozpowszechnia dane osobowe i w ten sposób naraża zainteresowane osoby na niebezpieczeństwo, musi liczyć się z karą do trzech lat więzienia.
W ten sposób podejmujemy zdecydowane działania przeciwko atmosferze (…) zastraszania, która jest podsycana przez agitatorów
— powiedziała minister sprawiedliwości RFN Christine Lambrecht. Polityk SPD przypomniała, że na takiej liście znalazł się przewodniczący powiatu Kassel, Walter Luebcke, zanim został zamordowany przez prawicowego ekstremistę.
Ponadto surowiej karane będzie podżeganie do znieważania żydów i muzułmanów, a także homoseksualistów i osób niepełnosprawnych. Dotychczas dyskredytujące listy lub e-maile nie były uznawane za podżeganie, ponieważ nie były rozpowszechniane publicznie – ta luka w prawie karnym została teraz zlikwidowana.
Flagi Hamasu zakazane
Flagi radykalnej islamskiej organizacji palestyńskiej Hamas zostały w Niemczech zakazane podczas demonstracji. Do tej pory, aby uznać używanie symboli danej organizacji za przestępstwo, należało zakazać działalności stowarzyszenia. Teraz wystarczy, że organizacja znajduje się na unijnej liście organizacji terrorystycznych – jak Hamas.
Inna zmiana dotyczy prawa do otrzymania obywatelstwa: w przyszłości każdy, kto został skazany za przestępstwo antysemickie, rasistowskie lub ksenofobiczne, nie będzie mógł ubiegać się o naturalizację w Niemczech, niezależnie od wymiaru kary.
Rozpoczęte w czwartek o godz. 9 rano posiedzenie niemieckiego parlamentu zakończyło się w piątek o godz. 2.30 nad ranem.
CZYTAJ TEŻ:
— Niemcy fałszują statystyki dot. antysemityzmu? „Nie bierze się pod uwagę sprawców muzułmańskich bądź o pochodzeniu arabskim”
— Antysemityzm w Niemczech! „Życie żydowskie wciąż jest zagrożone i nie wszyscy akceptują je jako naturalną część społeczeństwa”
— NASZ WYWIAD. Antysemityzm w Niemczech przybiera na sile? Prof. Musiał: Ten problem był przykrywany świadomie
wkt/PAP
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS