A A+ A++

Rok po rozpoczęciu partnerstwa dostawca motoryzacyjny Continental i amerykańska firma Aurora zajmująca się technologią pojazdów autonomicznych ogłosiły, że od 2027 roku zamierzają produkować seryjnie system autonomicznej jazdy, który będzie można wykorzystać w samochodach ciężarowych. Partnerzy zaprezentowali architekturę systemu oraz osprzęt do jazdy autonomicznej „Aurora Driver”. Jest to samobieżny system do obsługi różnego typu pojazdów, w tym naczep, spełniający normę SAE Level 4 (Society of Automotive Engineers). Wprowadzenie na rynek usługi mobilności autonomicznej planowane jest na koniec 2024 roku. System do bezpiecznej pracy bez udziału człowieka ma wejść do produkcji seryjnej w 2027 roku.

Czytaj więcej

Technologie mobilności autonomicznej oferują największą szansę na zmianę wrażeń kierowcy od czasu wynalezienia samochodu” – Phillipp von Hirschheydt, członek zarządu działu motoryzacji w firmie Continental.

Niemcy i Amerykanie pewni swego — za trzy lata autonomiczne ciężarówki

Całość złożona jest z dwóch niezależnych systemów. Tzw. system awaryjny to Wyspecjalizowany komputer, który przejmuje prowadzenie auta w przypadku awarii systemu podstawowego. Służy jako kopia zapasowa w rzadkich przypadkach awarii komponentu lub czujnika. Jedną z takich redundancji ma być system rezerwowy – wyspecjalizowany komputer pomocniczy, który przejmuje operacje w przypadku awarii systemu podstawowego. To innowacyjne, podwójne podejście ma zmniejszyć podatność systemu gł … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLinia nr 337 obsługuje Trasę Wolbromską
Następny artykułEkoball Stal Sanok przedstawił plan sparingów