A A+ A++

Szkoły w powiecie oleśnickim już rozpoczęły rywalizację o uczniów. Tradycyjnych dni otwartych raczej nie będzie, ale placówki zdalnie też starają się dotrzeć do przyszłych uczniów.

– W związku z zagrożeniem epidemicznym nie mamy możliwości bezpośredniego spotkania z tegorocznymi absolwentami szkół podstawowych – informuje I LO w Oleśnicy. – Zależy nam jednak bardzo na udzieleniu uczniom i rodzicom wsparcia w dokonaniu wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Szkoła zachęca do zadawania pytań dotyczących oferty edukacyjnej. Pytania można zadawać do 7 maja za pośrednictwem formularza Google. Odpowiedzi na nie udzielać będą nauczyciele, uczniowie, a nawet absolwenci szkoły. Materiał multimedialny z ich wypowiedziami  zostanie zamieszczony  14 maja na stronie internetowej liceum i w mediach społecznościowych.

Wiadomo, że od września w I LO ma działać: klasa matematyczno-fizyczna z rozszerzonym językiem angielskim, biologiczno-chemiczna z rozszerzoną matematyką, humanistyczna oraz matematyczno-geograficzna z rozszerzonym językiem angielskim.

Cztery oddziały w dwójce

II Liceum Ogólnokształcące opublikowało swoją ofertę edukacją w tradycyjnej formie. Wynika z niej, że w roku szkolnym 2021/22 w liceum działać będą: klasa humanistyczno-psychologiczna, humanistyczno-językowa, medyczna i politechniczna.

Co oferuje oleśnicki ZSZ?

Największa oleśnicka szkoła ponadpodstawowa zaprasza ósmoklasistów między innymi do technikum, gdzie kształcić będzie techników mechaników, spedytorów, ekonomistów, handlowców i techników rachunkowości. W ramach ZSZ nadal funkcjonować będzie Branżowa Szkoła Zawodowa I stopnia, których partnerami są firmy Midroc Alucrom, ROM, czy GKN Driveline. Oleśnicka dwudziestka zaprasza również do Branżowej szkoły Zawodowej I stopnia, która kształcić będzie m.in. przyszłych cukierników, stolarzy, sprzedawców czy blacharzy samochodowych.

Jedyna klasa mundurowa w powiecie

Ofertę edukacyjną zaprezentował również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie, gdzie od września działać będą: LO (z rozszerzonym językiem polski, angielskim oraz WOS-em), LO z klasą mundurową oraz oddziały kształcące przyszłych techników informatyków i logistyków.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Międzyborzu zaprasza uczniów kończących ósmą klasę szkoły podstawowej – do pięcioletniego technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Branżowej szkoły I stopnia (wielozawodowa) i Liceum Ogólnokształcącego – klasa o profilu pożarnictwo z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Liceum Ogólnokształcące w Sycowie będzie kształcić od września w trzech oddziałach. Ósmoklasiści mają do wyboru klasę medyczną, ekonomiczną i humanistyczną. Natomiast Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze – techników reklamy, programistów i ekonomistów. Od września w tym zespole szkół działać będzie także wielobranżowa klasa zawodowa.

Szeroką ofertę przedstawił Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie

W roku szkolnym 2021/22 szkoła prowadzi nabór dla uczniów kończących klasę ósmą szkoły podstawowej do pięcioletniego technikum kształcącego w zawodach: technik logistyk, technik mechanik, technik ekonomista, technik pojazdów samochodowych, technik rachunkowości oraz do Branżowej Szkoły I stopnia (zobacz film) we wszystkich zawodach, w których młodociany pracownik znajdzie praktykę i podpisze umowę o praktyczną naukę zawodu z wybranym pracodawcą. Szkoła prowadzi nabór do klasy patronackiej w zawodzie tapicer. Klasa zostanie objęta patronatem przez firmę Polak Meble z siedzibą w Kępnie. 



Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus: nowe zakażenia
Następny artykułGowin: Oczekujemy że Zjednoczona Prawica poprze kandydata Porozumienia na RPO