Śp. Janusz Ożóg był pierwszym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Dębicy, kierownikiem Domu Kultury Śnieżka i Domu Kultury Mors, działaczem społecznym i animatorem kultury.
Radnej Rady Miejskiej Joannie Ożóg oraz Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.
Na scenie debiutował w 1957 roku w sztuce Posażna jedynaczka Jana Fredry syna.
Od 1961 roku pracownik Domu Kultury Gryf, przemianowanego potem na DK Śnieżka, od 1975 roku jego kierownik. Wystawiał w tej placówce widowiska teatralne, rewiowe, wodewile, był ich reżyserem, ale i konferansjerem. Przedstawienia te przez wiele lat cieszyły się popularnością, m.in. Od Straussa do dziś, Groch z kapustą, To idzie młodość.
Był konferansjerem zespołu Melodix, w tej roli przez 45 lat poprowadził w Dębicy setki, jeśli nie tysiące koncertów, przeglądów i jubileuszy. Także podczas wydarzeń sportowych, był m.in. spikerem na stadionie Igloopolu.
W 1981 roku został najpierw kierownikiem działu organizacji imprez, a rok później dyrektorem Domu Kultury Mors, w którym w latach 80-tych wystąpiły wszystkie liczące się gwiazdy polskiej piosenki i estrady. Przez 20 lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca Igloopolanie, którego był konferansjerem i kierownikiem.
Od 1995 roku, po przejęciu DK Mors przez miasto, był kierownikiem tego Domu Kultury, działającego w strukturach MOK. Wraz z Mieczysławem Sadowskim założył zespół Bahtałe Roma (Szczęśliwi Cyganie), który odnosił sukcesy na scenach całego kraju, także podczas festiwalu w Ciechocinku.
W 2003 roku został dyrektorem utworzonego wtedy Muzeum Regionalnego; w 2007 odszedł z tego stanowiska na emeryturę.
Źródło: Encyklopedia Dębicy
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS