A A+ A++

Eugeniusz Olszyna urodził się w Poznaniu w 1954 roku, a treningi piłkarskie rozpoczął na Wildzie – w barwach Warty. Spędził w niej sześć lat, a jako 17-latek przeniósł się do Lecha. Akurat wtedy “Kolejorz” zyskiwał na popularności w stolicy Wielkopolski, w 1971 roku awansował do drugiej ligi i momentalnie zaliczył kolejny awans, do elity. Olszyna szansę debiutu w Ekstraklasie dostał niedługo po swoich 20. urodzinach – w marcu 1974 roku, w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze (0-2).

Eugeniusz Olsztyna nie żyje. Zdobywał dla Lecha bramki w lidze i Pucharze Polski

Nigdy nie był graczem pierwszego wyboru, raczej zmiennikiem, który na boisku nie popisywał się “snajperskim nosem”. “Pożyteczny gracz drugiego planu, potrafił wspomagać wysiłki “kolejarskich” asów” – opisywała jako grę Encyklopedia Fuji, w tomie poświęconym drużynie obecnego mistrza Polski. Olszyna kreował za to sytuacje tym graczom, którzy byli gwiazdami drużyny. Sam dla Lecha zdobył pięć bramek: trzy w lidze (w meczach ze Śląskiem Wrocław, Zagłębiem Wałbrzych i Arką Gdynia) oraz dwie w Pucharze Polski (Bałtyk Gdynia, ROW II Rybnik). Rozegrał w Lechu 42 oficjalne mecze.

Z klubem z Dębca pożegnał się jesienią1976 roku – kontynuował grę w Mieszku Gniezno.

W Gnieźnie też odbędzie się pogrzeb zmarłego Eugeniusza Olszyny. Odbędzie się on w środę 8 marca o godz. 13 na cmentarzu św. Piotra i Pawła.

Sędzia Frankowski zalicza kolejny słaby występ przeciwko Legii? Kibice mają go dość. WIDEO/Studio Ekstraklasa/INTERIA.TV … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKampania wyborcza przyspiesza
Następny artykułPożar stogu. Trzy jednostki strażaków w akcji