A A+ A++

Już tylko tydzień pozostał do zakończenia specjalnej akcji na płatnym odcinku autostrady A2. Koncesjonariusz fragmentu A2 Świecko – Konin zdecydował, że w związku z powodzią przejazdy są darmowe do końca października. By skorzystać z takiej możliwości, trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Darmowa autostrada A2 tylko do końca października

Od 1 listopada sieć płatnych dróg w Polsce rozszerza się o kolejne 1,6 tys. km autostrad i ekspresówek. Zaznaczmy, nowe opłaty będą dotyczyć ciężarówek, autobusów, a także pojazdów z przyczepami, których łączna masa przekraczać będzie 3,5 tony. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z końcem października zakończy się również możliwość bezpłatnego przejazdu po jednym z płatnych odcinków autostrad. 

Powodzie, które ostatnio nawiedziły nasz kraj sprawiły, że koncesjonariusze płatnych odcinków autostrad A2 (Autostrada Wielkopolska) i A4 (Stalexport Autostrada Małopolska) zdecydowali o wprowadzeniu możliwości bezpłatnego przejazdu. W obu przypadkach oferty miały obowiązywać do 31 października. 16 października jednak spółka Stalexport Autostrada Małopolska poinformowała, że zgodnie z wnioskiem Ministra Infrastruktury zwolnienie z opłat już nie obowiązuje. Koncesjonariusz autostrady A2 nie podał podobnej informacji, a to sugeruje, że trasa wciąż jest bezpłatna. Trzeba jednak pamiętać również o spełnieniu szeregu warunków, by skorzystać z możliwości darmowego przejazdu. 

Dla kogo darmowa autostrada A2?

Za darmo przejechać można odcinkiem Świecko – Konin. W tym przypadku z akcji skorzystać mogą przewoźnicy transportów humanitarnych o masie powyżej 3,5 tony. Uprawnione do zwolnienia z opłat są m.in. pojazdy zgłoszone przez organy i instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Autostrada A2 za darmo. Jak złożyć wniosek?

By skorzystać z możliwości bezpłatnego przejazdu, wcześniej trzeba zgłosić zamiar skorzystania z A2. Należy wysłać maila na adres [email protected]. W treści powinny znaleźć się następujące informacje:

  • Nazwa instytucji/organizacji publicznej/pozarządowej/non profit realizującej pomoc humanitarną
  • Dane kontaktow … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy giełda przestała się liczyć w wyborach?
Następny artykułNa wieczną służbę odszedł Alojzy Szupina, ostatni współzałożycieli GOPR Beskidy