A A+ A++

Winne podróże to propozycja w zasadzie dla każdego, nie tylko koneserów winnych trunków. W Europie enoturystyka jest szczególnie popularna na Węgrzech, w Gruzji i we Francji, a winnice coraz częściej poszerzają swoją ofertę o wyroby kosmetyczne oparte na winnych recepturach, agroturystyki, w których można spędzić urokliwy weekend, a nawet spa. Szacuje się,[1] że globalny rynek enoturystyki wzrośnie z 6,98 mld USD w 2021 r. do 7,68 mld USD w 2022 r., z kolei szacuje się, że w 2026 roku rynek będzie wart 12,99 mld USD w 2026 r.

Eksperci Kiwi.com przygotowali kilka ciekawych propozycji miejsc, do których warto się udać tej jesieni – bilety we wrześniu są średnio o 21% tańsze (średnia cena około 110 euro), niż w sezonie wakacyjnym.

TOP 6 nietuzinkowych winnych szlaków w Europie

Winne szlaki w Polsce

Polska oferuje co najmniej kilka winnych szlaków w różnych regionach, na południu kraju. Najstarszy i najdłuższy to Lubuski Szlak Wina i Miodu, który oferuje niesamowite walory przyrodnicze, a także wiele atrakcji kulturalnych w postaci kilku muzeów, a także zamku – Zamek Piastowski w Krośnie Odrzańskim W województwie dolnośląskim zlokalizowany jest jedyny w swoim rodzaju, który łączy nie tylko lokalne winnice, ale również browary rzemieślnicze – #Dolnośląski Szlak Piwa i Wina. Fani winnych podróży, którzy poszukują również nietuzinkowych walorów krajobrazowych powinni udać się również na #Roztocze, gdzie przebiega jeden z najbardziej urokliwych winnych szlaków w Polsce – Roztoczański Szlak Winnic. Winnice pokrywają lokalne wzgórza, dzięki czemu prezentują się naprawdę bajecznie. Roztocze to region, który słynie z największej liczby dni słonecznych w kraju, co niewątpliwie sprzyja uprawie winorośli.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOpera Krakowska. Baśń o wojowniczce na dobry początek
Następny artykułKaliskie obchody Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy