(Artykuł sponsorowany) W końcu nadeszły długo wyczekiwane wakacje! Nareszcie możesz odstawić w kąt codzienne troski i cieszyć się wolnym czasem. Nie masz jeszcze planów na urlop? Sprawdź ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w pojedynkę, z przyjaciółmi lub całą rodziną. Poznaj interesujące destynacje, sprawdź rozkład jazdy PKP i zarezerwuj bilety na pociąg już dziś!
Muszyna – malowniczy krajobraz, turystyka lecznicza, bogata historia
Jeśli chcesz uciec od zgiełku miasta, wyciszyć się i zatopić w pięknie Beskidu Sądeckiego, odwiedź Muszynę położoną w malowniczej Dolinie Popradu. To niewielka miejscowość wczasowo-uzdrowiskowa, która słynie z licznych odwiertów i rozlewni wód mineralnych. W Muszynie mieści się wiele pensjonatów, sanatoriów i domów wypoczynkowych, na których terenie zlokalizowane są darmowe pijalnie wód mineralnych. Wody mają nie tylko wyśmienity smak, lecz także właściwości prozdrowotne. Muszyna to miejsce dla osób, które chcą zadbać o zdrowie oraz dla miłośników przyrody. Nieopodal centrum miasta znajduje się Rezerwat Las Lipowy Obrożyska, a nieco dalej – Popradzki Park Krajobrazowy, który jest jednym z największych w Polsce.
Złotów – unikalne zabytki, piękna przyroda
Złotów to miasto położone w północnej części województwa wielkopolskiego. Ulokowane jest nad rzeką Głomią i otoczone jeziorami: Miejskim, Proboszczowskim, Burmistrzowskim, Zaleskim oraz Baba. Dzięki dużej liczbie akwenów, miejscowość ta jest często wybierana na wakacyjny wypoczynek przez wędkarzy – zarówno amatorów, jak i doświadczonych miłośników łowienia. Złotów może pochwalić się bogatą i ciekawą historią, której pozostałościami są liczne zabytki, takie jak odrestaurowane kamienice na rynku, neogotycki kościół św. Rocha z XX w., klasycystyczny kościół poewangelicki pw. św. Stanisława Kostki z XIX w. czy pałac Działyńskich, w którym prężnie działa Muzeum Ziemi Złotowskiej. Co ciekawe, w Złotowie znajduje się jedyny w Polsce pomnik Piasta Kołodzieja.
Żywiec – miasto otoczone przez urzekające góry
Żywiec położony jest w województwie śląskim i historycznej Małopolsce, dawnej ziemi krakowskiej. To urokliwe miasto, które zachwyci miłośników niezwykłych widoków. Miejscowość z każdej strony otoczona jest fascynującymi górami Beskidu Małego, Śląskiego i Żywieckiego. Żywiec słynie z pięknych zabytków, a także browaru, który jest ulokowany w południowej części miasta. Każdego roku w wakacje organizowany jest tutaj Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ma on miejsce na przełomie lipca i sierpnia. To doskonała okazja do bliższego poznania lokalnej kultury. Co warto zobaczyć w Żywcu? Obowiązkowymi punktami są: zrewitalizowany Rynek w centrum miasta, zabytkowa konkatedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Zamek, w którym obecnie działa Muzeum Miejskie. Zdecydowanie warty odwiedzenia jest także Pałac Habsburgów, który można podziwiać jedynie z zewnątrz oraz Park Zamkowy, który urzeka urokliwymi ścieżkami spacerowymi, fontanną i wiekową roślinnością.
Zobacz również:
Ustka – urokliwe miasto portowe i uzdrowiskowe
Ustka to piękna i niezwykle urocza miejscowość położona na historycznym Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu Słowińskim. To miasto portowe i uzdrowiskowe z dwoma popularnymi kąpieliskami morskimi. Od ponad 20 lat Ustkę i Słupsk łączy porozumienie zwane Dwumiastem. Miejscowości są ze sobą znakomicie skomunikowane. Można podróżować pomiędzy nimi wygodnie pociągiem i nie tylko. W Ustce znajduje się wiele zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX w., które są ulokowane na ulicy Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów. Stanowią one pozostałości po czasach, gdy Ustka była osadą rybacką. Warta zobaczenia jest także latarnia morska z 1892 r. oraz Bunkry Blüchera. Obowiązkowym punktem wycieczki do Ustki jest falochron wschodni, który pełni funkcję molo. Można podziwiać z niego zachody i wschody słońca. Tuż przy falochronie znajduje się pomnik słynnej usteckiej syrenki.
Nie masz planów na wakacje? Wyrusz w Polskę i odkrywaj jej piękne zakątki! Podróżuj wygodnie – pociągiem! Sprawdź rozkład jazdy PKP i kup bilety do ciekawych, nieodkrytych jeszcze miejscowości.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS