A A+ A++

Zmieni się prawo dotyczące fotoradarów. Tak przynajmniej twierdzi Rzecznik Generalnego Inspektora Transportu Drogowego na antenie Pierwszego Polskiego Radia, który stwierdził, że trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi fotoradarów.

Inspekcja Transportu Drogowego wraz z resortem infrastruktury pracuje nad projektem tzw. ustawy fotoradartowej. Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego zapowiedział, że „chcemy zwiększyć bezpieczeństwo poprzez zaostrzenie odpowiedzialności kierowców”. Co to oznacza w praktyce? Na antenie Pierwszego Polskiego Radia zapowiedział, że projektowane zmiany zakładają, że w przypadku braku możliwości ustalenia danych kierowcy, kara będzie nakładana na właściciela pojazdu – podał dziennik.pl. Gajadhur dodał również, że ustawa w tym zakresie czeka już na zgłoszenie do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

CZYTAJ TAKŻE: W Polsce jest za mało fotoradarów

Główny Inspektor Transportu Drogowego dodał, że w ostatnich latach jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba już nic zmieniać. W tej kwestii jest wiele do zrobienia, aby poprawić miejsce Polski w kwestii bezpieczeństwa, które obecnie w Europie jest czwarte od końca. Według Gahadhura na poziom bezpieczeństwa znacząco wpływają fotoradary. Od kiedy są we władaniu GITD, są ustawiane w miejscach niebezpiecznych, tam gdzie dochodzi do wypadków. Statystyki jasno wykazały, że w miejscach, gdzie się pojawiły, poprawiło się bezpieczeństwo i to znacząco. „Praktycznie nie dochodzi w tych miejscach do wypadków” – podkreślił Alvin Gajadhur. Wskazał również, że często lokalne społeczności proszą GITD o postawienie fotoradarów. „Do nas wpłynęło już ok. 3 tys. wniosków o postawienie nowych fotoradarów. W chwili obecnej jest ich ok. 500 – to są fotoradary, urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle” – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Przetarg na fotoradary rozstrzygnięty

Niestety w tym roku wzrosła liczba zarejestrowanych przekroczeń prędkości o 1/4 w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – zarejestrowaliśmy ok. 873 tys. naruszeń.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włąc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiałystok. Charytatywny festyn na stadionie miejskim. Każdy może pomóc Dominikowi
Następny artykułSpór o reklamę na Astorii. Sąd przyznał rację Fundacji Wolności