A A+ A++

Niacynamid to aktywna forma witaminy B3. Nawilża, działa przeciwzmarszczkowo i redukuje wydzielanie sebum. Dlaczego warto włączyć niacynamid do codziennej pielęgnacji twarzy?

Czym jest niacynamid?

Niacynamid to rozpuszczalna w wodzie postać witaminy B3. Można go spotkać pod nazwą kwasu nikotynowego oraz nikotynamidu, a także witaminy PP. 

Niacynamid ma dobroczynne właściwości dla skóry. Coraz częściej jest stosowany jako element codziennej pielęgnacji. Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Jak działa niacynamid?

Niacynamid ma szereg właściwości. Jest w stanie rozjaśniać przebarwienia m.in. potrądzikowe, a także te spowodowane promieniowaniem UV. Reguluje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu wyprysków oraz łagodzi stany zapalne. W związku z tym jest chętnie stosowany przez osoby borykające się z problemami skórnymi. Do tego zwęża rozszerzone pory i działa antybakteryjnie. 

Niacynamid stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny, dlatego też uznaje się, że jest w stanie przywrócić młody wygląd skóry. 

Niacynamid łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Ma działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalane. Ponadto preparaty z niacynamidem wykazują właściwości poprawiające funkcję bariery skórnej oraz zapobiegające traceniu dużej ilości wody. 

Niacynamid normalizuje cerę tłustą oraz mieszaną. Przez to, że ma właściwości łagodzące oraz jest w stanie wzmocnić barierę hydrolipidową, to sprawdzi się również na cerze suchej. Niacynamid może być stosowany także przez osoby z cerą wrażliwą oraz odznaczającą się przebarwieniami. 

Regularne stosowanie niacynamidu poprawi wygląd skóry dojrzałej oraz trądzikowej. Sprawi, że skóra stanie się gładka i jędrna oraz zabezpieczona przed zewnętrznymi czynnikami. 

Jak stosować niacynamid?

Bez względu na to, czy decydujemy się na niacynamid w formie serum, kremu lub maseczki, należy pamiętać o jego odpowiednim stężeniu. Zaleca się stosowanie preparatów zawierających od 0,5% do 5% niacynamidu. Zbyt wysokie stężenie może prowadzić do podrażnienia skóry. 

Rozpoczynając przygodę z niacynamidem lepiej skupić się na niższych stężeniach. Efekty może dać preparat, który ma tylko 2% witaminy B3. Można zauważyć redukcję zaskórników oraz zmniejszenie wydzielania łoju. Natomiast produkty zawierające 4% niacynamidu poprawią elastyczność skóry, a 5% sprawdzi się w walce z przebarwieniami. 

Preparaty z niacynamidem można aplikować zarówno rano, jak i wieczorem. Zaleca się stosowanie niacynamidu podczas używania retinolu. Jest on w stanie załagodzić skutki kuracji takie jak np. podrażnienia. Niacynamidu nie należy łączyć z witaminą C. 

Czytaj więcej:
Peeling kawowy: Sposób nie tylko na cellulit

Genialny domowy sposób na podwójny podbródek

Oczyszczanie twarzy olejami: Jak to robić?

Zobacz także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRajd Rowerowy Solo
Następny artykułZłodzieje po raz trzeci rozpruli ścianę Media Markt w Rybniku