A A+ A++

Kierownictwo Celtics niemal momentalnie zareagowało na stratę Gordona Haywarda, który podjął decyzję o przenosinach do Charlotte Hornets. Do Bostonu mają bowiem trafić doświadczeni Tristan Thompson i Jeff Teague.

Choć odejście Gordona Haywarda zapowiadano już od kilku tygodni, to analitycy zza oceanu spodziewali się raczej wymiany na zasadzie „sign and trade”, bądź też pozbycie się kontraktu skrzydłowego w przypadku wykorzystania opcji zawodnika zawartej w jego umowie. Po trzech latach w Bostonie 30-latek zdecydował się jednak zmienić otoczenie na własną rękę.

Włodarze C’s nie próżnują, choć w obliczu nadchodzących przedłużeń dla Jaysona Tatuma i Jaylena Browna mają po części ograniczone pole manewru. Mimo to, zgodnie z doniesieniami amerykańskich mediów, zdołali pozyskać Tristana Thompsona z Cleveland Cavaliers i Jeffa Teague z Atlanty Hawks.

Były już środkowy Cavaliers ma związać się z Celtami dwuletnią umową wartą 19 milionów dolarów. W poprzednim sezonie 29-latek notował średnio 12 punktów i 10,1 zbiórki na mecz. Warto również wspomnieć, że część doniesień sugerowała, iż do Bostonu, w zamian za Gordona Haywarda, trafi Andre Drummond.

Drugim wzmocnieniem Celtics ma być doświadczony rozgrywający Jeff Teague. Były zawodnik Atlanty Hawks będzie stanowił o sile drugiego garnituru Bostonu. W minionym sezonie 32-latek był kartą przetargową Minnesoty Timberwolves, która w zamian pozyskała od „Jastrzębi” Allena Crabbe’a. Na przełomie całej kampanii Teague notował średnio nieco ponad 10 punktów i 4 asysty na mecz. Z Celtics związał się jednorocznym kontraktem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułHotelarze żądają natychmiastowej pomocy od rządu. “Czas deklaracji już się skończył”
Następny artykułWojciechowska o seksie niepełnosprawnych. W Polsce to dalej temat tabu