A A+ A++

Nazwisko kandydata na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej ma zostać ogłoszone 7 grudnia na Śląsku – wynika z zapowiedzi premiera Donalda Tuska zamieszczonej w serwisie X. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy typowany do tej kandydatury, poinformował, że odbędzie się to w Gliwicach.

Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje na tę informację – wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2025 roku. Większość partii nie przedstawiła jeszcze oficjalnie swoich kandydatów. Według doniesień medialnych, Prawo i Sprawiedliwość ogłosi go w pierwszej połowie listopada, zaś Koalicja Obywatelska, zgodnie z zamieszczonym w środę wpisem Donalda Tuska, zrobi to na początku grudnia.

Kto będzie naszym kandydatem w wyborach prezydenckich? Tę decyzję ogłosimy 7 grudnia, na Śląsku. Będzie to ktoś, kto, po pierwsze, nadaje się najlepiej na ten urząd, po drugie – ma największe szanse na wygranie, po trzecie – nie będę to ja. Naprawdę

– napisał premier Donald Tusk w środę, 23 października, w serwisie X (dawnej twitter).

O tym, że nastąpi to w naszym mieście, mówił tego samego dnia w programie „Fakty po Faktach” (TVN24) jeden z typowanych na kandydata KO w wyborach prezydenckich, obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Szykujemy bardzo dużą imprezę, w Gliwicach jest bardzo duża sala, dlatego, że chcielibyśmy, żeby to wydarzenie miało swój odpowiedni wymiar niezależnie od tego, kto będzie ostatecznie kandydatem, w związku z tym stąd wybór tego miejsca – podkreślał Trzaskowski w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem.

Oprócz prezydenta Warszawy (i premiera), wśród typowanych na kandydata KO jest szef MSZ Radosław Sikorski.

Wybory prezydenckie powinny odbyć się w maju 2025 roku.

(żms)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXXIII Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych
Następny artykułŚwiatowy Dzień bez e-maila. Czy jeszcze da się żyć bez Internetu? Pytamy uczniów