Olej z pestek śliwek — co to za produkt?
Coraz śmielej sięga po niego przemysł kosmetyczny, ale nie musimy bazować wyłącznie na drogeryjnych produktach. Zwolennicy naturalnej pielęgnacji mogą w pełni skorzystać z właściwości oleju śliwkowego w prosty sposób w zaciszu własnej łazienki. Zanim jednak przejdziemy do praktyki, warto poznać odrobinę teorii.
Wartościowy olej z pestek śliwek pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno. Twarda pestka zawiera w sobie nasiono otoczone delikatną łupiną. To właśnie to “serce śliwki” zawiera w sobie olej i wiele cennych substancji. Aby je wydobyć, pestki są kruszone przed procesem tłoczenia. Twarda część pestki chroniąca “serce” również jest wykorzystywana w kosmetyce jako składnik peelingów.
Dzięki tłoczeniu na zimno olej, zwany też “śliwkowym złotem” zachowuje wszystkie cenne składniki odżywcze, wykazujące korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie. Produkt bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B oraz E, a także dobroczynne antyoksydanty.
Olej z pestek śliwek zaskakuje konsystencją i zapachem123RF/PICSEL
Domowa pielęgnacja jak wizyta w SPA
Nie tylko pozytywny wpływ na skórę przemawia na korzyść produktu. Olej z pestek śliwek ma charakterystyczną żółto-złotą barwę i wyjątkowy zapach przypominający marcepan. Dodatkowo cechuje się lekką konsystencją. Szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, może być używany nawet pod makijaż. To wszystko sprawia, że korzystanie z potencjału oleju jest nie tylko zbawienne dla skóry, ale przede wszystkim wygodne i przyjemne.
Ważne jest jedynie, aby przed pierwszym użyciem, zastosować jego niewielką ilość w mało widocznym miejscu. Każdy kosmetyk wymaga sprawdzenia, czy nie wywołuje reakcji alergicznej. To zasada, której należy przestrzegać zarówno przy naturalnych produktach, jak i kupionych w drogerii specyfikach.
Właściwości kosmetyczne oleju z pestek śliwek
Dlaczego staje się trafionym wyborem do domowej pielęgnacji skóry? Powodów, przez które może zastąpić serum czy krem, jest co najmniej kilka. Do jakiej cery nadaje się najlepiej? Można być zaskoczonym jego wszechstronnością.
Cera dojrzała polubi olej śliwkowy (fot. pixelshot)CanvaProINTERIA.PL
-
Olej z pestek śliwek ma właściwości nawilżające i regenerujące. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, w tym kwasu oleinowego i linolowego, doskonale nawilża i odbudowuje, będąc ratunkiem dla odwodnionej skóry.
-
Posiada również działanie chroniące przed działaniem wolnych rodników, co opóźnia procesy starzenia. Poprawia elastyczność skóry i redukuje drobne zmarszczki. Ogromną rolę w tym aspekcie odgrywa wysoka zawartość witaminy E, która jest silnym przeciwutleniaczem.
-
Łagodzi podrażnienia. Olej śliwkowy działa kojąco na skórę, redukuje zaczerwienienia i podrażnienia, więc doceni go cera wrażliwa.
-
Nie zatyka porów i nie powoduje przetłuszczania się skóry. Te właściwości sprawiają, że jest odpowiedni również do stosowania w dbaniu o cerę mieszaną.
Jak działa olej z pestek śliwek na włosy?
Po umyciu i wstępnym podsuszeniu głowy zaleca się nakładać go na końcówki włosów z tendencją do rozdwajania. Dużo łatwiej będzie zapanować nad fryzurą. Doskonale poradzi sobie jako główny składnik podczas olejowania włosów, można dodawać go również do ulubionej maski. Olej śliwkowy pomaga w odżywieniu suchych i zniszczonych włosów, nadając im elastyczność oraz blask. Ma działanie wygładzające, więc stanie się kołem ratunkowym dla kosmyków z tendencją do puszenia się i opornych na stylizację.
Domowe kosmetyki przynoszą kapitalne rezultaty123RF/PICSEL
Domowy sposób na mocne paznokcie
Olej z pestek śliwek docenią również osoby, którym zależy na wzmocnieniu paznokci. Regularne aplikowanie produktu na płytkę będzie zapobiegać jej łamaniu i rozdwajaniu. Dodatkowo olej nawilża i zmiękcza skórki, więc dłonie będą zadbane jak nigdy.
Domowy olejek na spuchnięte nogiInteria DIY
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS