A A+ A++

Przyszłość rozszerzeń do przeglądarek internetowych umożliwiających blokowanie reklam stoi pod znakiem zapytania w wyniku ostatnich działań Google’a. Tymczasem są one rekomendowane przez służby bezpieczeństwa.

Federalne Biuro Śledcze publicznie ostrzega internautów przed zagrożeniami wykorzystującymi reklamy. Cyberprzestępcy dzięki nim mogą łatwiej docierać do potencjalnych ofiar ze względu na pojawienie się w widoczniejszym dla nich miejscu np. na szczycie otrzymanych wyników wyszukiwania. Użytkownik przez to może mieć problem z rozróżnieniem prawdziwej witryny od tej stworzonej przez oszustów. Dyskusyjnym remedium poleconym przez FBI okazują się blokery reklam.

Używaj rozszerzenia blokującego reklamy podczas otrzymywania wyników wyszukiwania. Większość przeglądarek internetowych zezwala użytkownikowi na dodanie wtyczek, w tym blokujących reklamy. Adblockery mogą być włączone lub wyłączone w przeglądarce, by zezwolić wyświetlać się treściom marketingowym na wybranych stronach, a przy tym blokować je na pozostałych.

Amerykańska agencja rządowa zaznacza, że adblockery umożliwiają kontrolę wyświetlanych treści. Dzięki nim korzystający z sieci mogą ograniczyć ilość potencjalnych niebezpieczeństw. Przy tym internauci na zaufanych witrynach internetowych nadal mogą nie pozbawiać źródła dochodu osób, które tworzą przeznaczoną dla nich zawartość.

Na liście zaleceń można znaleźć również inne pozycje, które prowadzą przede wszystkim do ostrożnego korzystania z Internetu. FBI zachęca, by przed kliknięciem w reklamę, ręcznie sprawdzić adres url. Natomiast wchodzenie na strony powiązane z np. naszymi finansami lepiej jest przeprowadzać poprzez zapisanie linków w zakładkach, niż wyszukiwać je ręcznie za każdym razem poprzez wyszukiwarkę. Wynika to z tego, że oszuści podrabiają portale internetowe, które mogą być łudząco podobne do oficjalnych witryn.

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObchody wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
Następny artykułWielka świąteczna wyprzedaż: dożywotnie licencje Microsoft Windows i Microsoft Office w bardzo niskich cenach