A A+ A++

Nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Już 3 i 4 czerwca przekonają się o tym uczniowie z Zespołu Szkół w Szumowie w powiecie zambrowskim. Przyjedzie do nich Naukobus – mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik. Korzystając z kilkunastu eksponatów, uczniowie będą mogli m.in. sprawdzić swoją pamięć, rozwiązać łamigłówki i dowiedzieć się, jak pracuje ludzkie serce.

Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, realizowaną w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

Dotykanie nauki

Samodzielne eksperymentowanie daje radość. Ułatwia także zrozumienie zjawisk.  Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak działa teoria zachowania momentu pędu. Składanie „człowieka-układanki” to okazja, by poznać anatomię i rozmieszczenie organów wewnętrznych. 

Różnorodne aktywności

Naukobus to część programu Nauka dla Ciebie, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi. Program Nauka dla Ciebie to różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach, rodzicach. 

https://www.kopernik.org.pl/edukacja/nauka-dla-ciebie

Autor zdjęć: Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSprytne zastosowanie dla skanera odcisków palców. Apple może być zazdrosny
Następny artykułBiomarkery odkryte w lodowych fontannach Enceladusa – czy życie może rozwijać się na księżycu Saturna?