A A+ A++

Spotkanie z autorami książki o Güntherze Niethammerze, esesmanie i ornitologu z Auschwitz, odbędzie się 29 lutego w Café Bergson.

W Café Bergson, 29 lutego o godzinie 18, odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z Beatą Dżon-Ozimek i Michałem Olszewskim. 

Rozmowa skupi się wokół ich najnowszej publikacji „Ptaki krzyczą nieustannie. Historia Günthera Niethammera, esesmana i ornitologa z Auschwitz”. To opowieść o człowieku, który żył między światem nauki a bezdusznym mechanizmem nazistowskiego terroru, będąc zarówno świadkiem, jak i uczestnikiem jednego z najmroczniejszych rozdziałów historii.

Günther Niethammer

Ceniony naukowiec i zapalony ornitolog, znalazł się w nieludzkim świecie KL Auschwitz nie jako więzień, ale jako strażnik. Dżon-Ozimek i Olszewski wnikliwie badają, jak Niethammer, będąc w centrum zagłady, kontynuował swoje badania nad ptakami, pozostając obojętnym na otaczającą go tragedię. Ich książka to nie tylko biografia Niethammera, ale także refleksja nad ludzką naturą, nauką w służbie zła i zagadką milczenia po wojnie.

Michał Olszewski, uznany pisarz i reporter, oraz Beata Dżon-Ozimek, doświadczona dziennikarka, łączą siły, by opowiedzieć historię, która stawia pytania o moralność, etykę naukową i ludzką obojętność. Ich praca rzuca światło na skomplikowane relacje między nauką a polityką w okresie nazistowskiego reżimu, a także na indywidualne dylematy i wybory, przed którymi stawali ludzie tamtych czasów.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, co daje okazję do bezpośredniego dialogu z autorami i zgłębienia tajemnic przeszłości, które do dziś budzą zainteresowanie i kontrowersje.

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyhamowanie zwyżek na rynku ropy naftowej
Następny artykułZaproszenie na spotkanie z pisarką Marią Kocot