Z kolei Wydział Inżynierii Lądowej PK wspólnie z Orlen Asfalt pracuje nad opracowaniem „cichego” asfaltu, który będzie redukował hałas drogowy.
– Współpraca uczelni, zwłaszcza technicznych, z firmami układa się bardzo dobrze, ale potencjał uczelni jest taki, że mogłaby być jeszcze szersza. Firmy dostrzegają korzyści płynące z takiej współpracy i od kilku lat ona się mocno rozwija – podkreśla prof. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej.
Uczelnia prowadzi wspólne projekty badawczo-rozwojowe w kilku sektorach: budownictwo, metrologia, pojazdy szynowe, energetyka, technologia chemiczna, mechanika i budowa maszyn. Rozwiązuje też na zlecenie firm problemy technologiczne oraz realizuje doktoraty wdrożeniowe, poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom dedykowanym przemysłowi.
– Obecnie największa wspólna aktywność dotyczy też kształcenia kadr inżynierskich na potrzeby rynku – dodaje prof. Andrzej Szarata.
– Akademia Leona Koźmińskiego jest w Polsce uczelnią pierwszego wyboru dla biznesu, jeśli chodzi o rozwój kadry menedżerskiej i kompetencji pracowników. Według „Financial Times” jesteśmy jednym z 50 najlepszych na świecie ośrodków realizujących programy rozwojowe dla firm i studia podyplomowe – zauważa prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS