A A+ A++
Baner EFS

Roboty GeniBoty zostały zakupione dla uczniów Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych w ramach realizacji projektu „Nauczanie przez eksperymentowanie w SP w Malawiczach Dolnych” (nr RPPD.03.02.01-20-0438/19). 

Zanim uczniowie zaczną zabawę i naukę z nowymi robotami nauczyciele odbyli szkolenie nt. „Programowanie i robotyka z wykorzystaniem GeniBotów”. W szkoleniu wzięło udział 10 nauczycieli. Kadra pedagogiczna poznała możliwości nowych pomocy dydaktycznych oraz sposoby ich wykorzystania na zajęciach różnych przedmiotów. Prowadzący szkolenie trener zaprezentował również wykorzystanie Genibota i Ozobota do pracy z rozszerzoną rzeczywistością przy pomocy drewnianych puzzli AR.

GeniBot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, mathematics). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. GeniBot to robot na lata. Z nim nauka programowania będzie efektywna i bardzo przyjemna. GeniBot mówi w dwóch językach — polskim oraz angielskim, co ułatwia naukę młodszym dzieciom, ale także daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Sterowanie robotem w czasie rzeczywistym, budowanie programu na ekranie monitora, zaprogramowanie utworu muzycznego lub synchronicznego tańca robotów, to tylko niektóre z możliwości dedykowanej aplikacji. Reszta zależy od pomysłowości i kreatywności dziecka.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. GeniBot to robot, który idealnie sprawdza się w procesie kształtowania kompetencji kluczowych u dziecka. Zabawy z robotem w naturalny sposób oswajają dziecko z językiem obcym. Wszystkie karty do kodowania posiadają napisy w dwóch językach, więc dziecko widzi napisane słowo i jednocześnie może słyszeć jego prawidłową wymowę. Karty do edukacji matematycznej pozwalają na doświadczanie matematyki, ułatwiają uczenie jej w sposób czynnościowy, sprawiają, że każde dziecko patrzy na wykonywanie działań matematycznych jak na świetną zabawę, a nauka dodawania i odejmowania przestaje już być przykrym obowiązkiem. Dobór odpowiednich kolorów, instrumentów, tworzenie melodii z sekwencji dźwięków, rysowanie tras, po których przemieszczał się będzie robot… Praca z GeniBotem, to nie tylko nauka programowania powiązana z przedmiotami ścisłymi, to również rozwijanie wrażliwości artystycznej i poczucia estetyki.

Agnieszka Iłenda

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkcja „Prędkość” na drogach powiatu wieluńskiego
Następny artykułTauron ma nowego prezesa. Dotychczasowego Enei