Platformy adaptacyjnego nauczania bazujące na sztucznej inteligencji zamiast tradycyjnych zajęć z nauczycielem. Tego rodzaju program edukacji oferuje teraz jedna z prywatnych szkół w Wielkiej Brytanii. Ich zdaniem adaptacyjne uczenie pozwala na oferowanie edukacji skoncentrowanej na studencie.
Historia dzieje się na naszych oczach. David Game College, czyli prywatna szkoła z Wielkiej Brytanii ogłosiła rozpoczęcie wyjątkowego przedsięwzięcia. Począwszy od września 2024 roku studenci GCSE będą mogli zapisać się na alternatywny program studiów, który w znacznym stopniu wykorzystuje sztuczną inteligencję. Uczelnia podaje, że wiedza ze wszystkich podstawowych przedmiotów będzie przekazywana za pośrednictwem specjalnych platform adaptacyjnego uczenia. Platformy te będą opierały się na sztucznej inteligencji.
Uczelnia podaje również, że studenci zapisani do programu nie będą mieli nauczycieli. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć studenci będą mogli liczyć na swoją własną, dostosowaną pod siebie ścieżkę uczenia się.
Dzięki wykorzystaniu AI nowy program oferuje edukację skoncentrowaną na studencie. David Game College podaje, że w efekcie uczniowie nie będą musieli przyspieszać lub spowalniać swojego procesu nauki, tak aby dostosować się do zajęć. Uczelnia podaje również, że studenci zapisani do programu nie będą mieli nauczycieli. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć studenci będą mogli liczyć na swoją własną, dostosowaną pod siebie ścieżkę uczenia się. Każdy z nich będzie zatem mógł we własnym tempie przerabiać materiał i przyswajać wiedzę.
Jak działa adaptacyjne uczenie?
Za hasłem “adaptacyjne uczenie” kryje się regularne sprawdzanie wiedzy w każdym obszarze programu oraz tworzenie spersonalizowanych ścieżek nauki bazując m.in. na brakach ucznia. Ustalane są również priorytety i możliwe jest wykrycie, kiedy studenci zaczynają mieć problemy z danym materiałem. W takich sytuacjach adaptacyjne systemy uczenia mogą pełnić rolę korepetytora i podsyłać uczniom dodatkowe materiały.
Studenci nie będą jednak zupełnie osamotnieni w procesie edukacji. Mogą liczyć na indywidualne wsparcie tzw. “trenerów nauki”, którzy będą przyglądać się ich postępom, a także dostarczą informacje zwrotne, wskazówki oraz zapewnią mentoring.
Uczelnia podaje również, że studenci będą mieli okazję skorzystać z programu skupiającego się na rozwoju w takich obszarach, jak aktywne obywatelstwo, myślenie krytyczne, znajomość technologii cyfrowych, ekspresja artystyczna, wystąpienia publiczne, samoświadomość i przedsiębiorczość.
Udział w tym wyjątkowym programie studiów mogą wziąć osoby w wieku od 15 do 17 lat.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS