SPORT: W piątek 14.01.2022 r. przebywający na zgrupowaniu w Turcji Raków Częstochowa rozegrał pierwszy sparing w czasie przygotowań do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Wicemistrz Polski przegrał z Rapidem Bukareszt 1:2 (0:0). Bramkę dla Rakowa z rzutu karnego zdobył Jakub Arak. Zobacz ZDJĘCIA z meczu.

Sparing rozegrano w Belek, w takich okolicznościach przyrody:

Częstochowianie objęli prowadzenie w 54. minucie. Rzut karny wywalczył Patryk Kun, a Jakub Arak strzelił z „wapna”.

Rumuński zespół odwrócił losy meczu w końcówce, za sprawą goli Antonio Sefer w ciągu dwóch minut. Druga bramka padła po efektowny uderzeniu z rzutu wolnego.

14.01.2022, sparing: Raków Częstochowa – Rapid Bukareszt 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Arak (54-karny), 1:1 Antonio Sefer (83), 1:2 Antonio Sefer (85).

Raków: Kacper Trelowski (65. Jakub Mądrzyk) – Oskar Krzyżak (46. Jordan Courtney-Perkins), Andrzej Niewulis (69. Giannis Papanikolaou), Zoran Arsenić (69. Oskar Krzyżak) – Wiktor Długosz (30. Patryk Kun), Giannis Papanikolaou (46. Igor Sapała; 79. Iwo Kaczmarski), Ben Lederman (46. Szymon Czyż), Mateusz Wdowiak (61. Wiktor Długosz), Marcin Cebula (46. 70. Fabio Sturgeon), Fran Tudor (61. Sebastian Musiolik) – Vladislavs Gutkovskis (46. Jakub Arak).