A A+ A++

Miasto szuka nowego wykonawcy modernizacji miejskiego odcinka trasy DK91 po tym, jak doszło do rozwiązania umowy z poprzednim. W tym czasie drogowcy wprowadzili pewne ułatwienia w poruszaniu się po modernizowanej trasie. Jak wygląda obecnie estakada na Rakowie?

Odcinek alei Pokoju w obrębie skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego, na czas przerwanych niedawno prac, zwłaszcza w trakcie budowy środkowej podpory wiaduktu, był zawężany. Wyłączane dla ruchu były pasy lewoskrętów, czasowo zamykano też pasy dla pojazdów jadących na wprost, gdy wymagał tego zakres prac i względy bezpieczeństwa. Działo się tak podczas szalowania konstrukcji czy wylewania betonu.

Wyłączenie dwóch pasów powodowało zawsze znaczne zatory w alei Pokoju. Ponieważ podpora – przed obecną przerwą w pracach – została prawie ukończona i nie narusza wymaganej skrajni drogowej, Biuro Inżyniera Ruchu uznało po konsultacjach, że do czasu podjęcia na nowo prac przy wiadukcie, można puścić ruch wszystkimi trzema pasami ruchu. Ułatwia to przejazd przez skrzyżowanie i umożliwia m.in. skręt w kierunku Katowic bez objazdu, co na tym kierunku przywraca pełną funkcjonalność skrzyżowania na poziomie jezdni.

Przypomnijmy, że przed uruchomieniem lewoskrętów Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie udrożnił nieczynne w powodu przebudowy alei Wojska Polskiego prawoskręty: z ulicy Krakowskiej w aleję Wojska Polskiego, z alei Wojska Polskiego w ul. Rejtana, z ul. Rejtana w aleję Wojska Polskiego oraz z alei Wojska Polskiego w ul. Krakowską.

Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie poruszania się kierowcom w okresie wstrzymania prac przy przebudowie DK-91 do czasu wyłonienia nowego wykonawcy i kontynuacji realizacji inwestycji, związanej z budową nowej estakady, nowych obiektów mostowych oraz całościowej przebudowy alei Wojska Polskiego na odcinku 5,5 km.

Gołym okiem już widać, że korki na alei Pokoju, nawet w godzinach szczytu, zmniejszyły się. To przyniesie nieco ulgi mieszkańcom tych okolic i kierowcą przemieszczającym się przez główną arterię Rakowa.

Wideo

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUpadek globalnego systemu żywnościowego i paliwowego
Następny artykułSystem kaucyjny. Kaucja na puszki może oznaczać nawet 600 mln zł strat dla sortowni odpadów