A A+ A++

Uniwersytet Jana Długosz w Częstochowie rozszerza grona partnerów, z którymi prowadzi współpracę. Oficjalną umowę uczelnia podpisała z Naczelną i Okręgową Radą Adwokacką. To pozwoli na rozwój kierunku prawa na UJD.

W piątek 21 maja częstochowski Uniwersytet podpisał umowę dotyczącą współpracy z Naczelną Radą Adwokacką reprezentowaną przez adw. prezesa Przemysława Rosatiego (Prezes NRA) oraz Okręgową Radą Adwokacką w Częstochowie reprezentowaną przez dziekana adw. Marcina Karpińskiego. W imieniu Uczelni podpis pod dokumentami złożyła JM Rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska. W spotkaniu uczestniczyli również: JM Rektor-elekt prof. dr hab. Janusz Kapuśniak, Dziekan Wydziału Prawa i Ekonomii dr Ewelina Żelasko-Makowska, prof. UJD oraz adw. dr Piotr Fik pracownik WPiE UJD i wicedziekan ORA w Częstochowie.

W zapisach dotyczących współpracy mowa jest m.in. o przyjmowaniu studentów na staże i praktyki, organizacji wspólnych konferencji, seminariów i szkoleń adresowanych dla studentów prawa, pracowników i współpracowników Wydziału. Porozumienie dotyczy również wymiany informacji między partnerami oraz ich wzajemnej promocji.

– Kierunek prawo na stałe zakorzenił się w naszej Uczelni – podkreśla JM Rektor prof. Anna Wypych-Gawrońska. – Choć istnieje stosunkowo od niedawna, osiągnęliśmy już znaczące sukcesy. Wyrazem tego jest doskonale wyedukowana grupa absolwentów – dyplom ukończenia Uczelni uzyskały już dwa roczniki, o których docierają do nas pozytywne głosy ze strony środowiska prawniczego.

– Od wielu lat współpracujemy z Radą Adwokacką – wyjaśnia dr Ewelina Żelasko-Makowska, prof. UJD dziekan WPiE. – Dzisiejsze podpisanie umowy jest sformalizowaniem i ukoronowaniem tej kooperacji, która rozwijała się praktycznie od chwili przystąpienia przez pracowników Uczelni do starań i prac przy tworzeniu kierunku. Chciałabym podkreślić dużą życzliwość, która płynie do nas ze strony całego środowiska. Współpraca doskonale się rozwija na wielu płaszczyznach. Liczymy, że przyniesie jeszcze wiele wymiernych efektów dla wszystkich stron.

– Dziękuję za wspaniałą inicjatywę związaną z propozycją podpisania porozumienia dotyczącego współpracy – tłumaczy adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. – Cieszę się, że dzięki temu projektowi, wielu młodych ludzi będzie mogło łatwiej zrealizować swoje plany związane z karierą prawniczą, a także przekonać się z czym wiąże się praca adwokata. Liczę na pozytywne rezultaty i rozwijanie naszej współpracy.

W trakcie spotkania dziekan ORA adw. Marcin Karpiński przekazał na ręce władz Wydziału Prawa i Ekonomii dar. Są nim dwie togi, które trafią do symulacyjnej sali rozpraw prowadzonej przez jednostkę. Posłużą studentom w trakcie realizacji ćwiczeń.

Podpisanie umowy odbyło się 24 maja 2024 roku w Sali Senatu Uniwersytetu. Przypomnijmy, że Uczelnia kształci na kierunku prawo od 1 października 2017 roku. Jest prowadzony przez Wydział Prawa i Ekonomii, który funkcjonuje w strukturach Uniwersytetu od 1 października 2019 roku. Ma na swoim koncie wymierne sukcesy. W wyniku ewaluacji uzyskał kategorię „A”. Posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego. Szkoła Doktorska UJD prowadzi rekrutację dla kandydatów w ramach dyscypliny nauki prawne. Wydział ma również swoich absolwentów, którzy odnotowują pierwsze, znaczące sukcesy.

Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl

Polecane oferty

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚmiertelne potrącenie przy dworcu PKP
Następny artykułFirmy zajmujące się AI podpisują nowe dobrowolne zobowiązania. Chodzi o bezpieczeństwo