Ostatnie tygodnie przyniosły serię głośnych przypadków przemocy wśród nastolatków. W reakcji na te smutne zdarzenia minister edukacji Przemysław Czarnek podkreślił, że rząd działa na rzecz zwiększenia o 100 proc. kadry psychologów i pedagogów w szkołach. W tym roku na ten cel przeznaczono 2 miliardy złotych. „I mamy już nie 22 tys., a ponad 40 tys. psychologów i pedagogów, i będziemy dążyć do zwiększenia tej kadry” – podkreślił minister.
CZYTAJ: Czarnek o agresji wśród młodzieży: Rodzice, rodzice i jeszcze raz rodzice. Nie dezerterujcie z obowiązków wychowawczych
Czy reakcja państwa na narastającą falę przemocy powinno być także zwiększenie dyscypliny w szkołach podstawowych i średnich? Jak wynika z badania pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, tego typu działania popiera aż 59 proc. badanych.
Przeciwnego zdania jest 24 proc. respondentów.
17 proc. nie ma zdania w tej sprawie.
Za zwiększaniem dyscypliny w szkołach opowiada się aż 88 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, oraz po 51 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz Polski 2050.
Z pewnością problem przemocy – tak jak problem coraz powszechniejszych problemów psychicznych u dzieci i młodzieży – wymaga działań na wielu polach. Bardzo ważne jest jednak podtrzymanie podstawowych ram funkcjonowania dzieci i młodzieży, a więc m. in. autorytetu nauczyciela oraz szkolnej dyscypliny, podmywanej dziś przez główny nurt kultury zachodniej.
POLECAMY: Szef TikToka nasłuchał się w Kongresie! Padły mocne oskarżenia. „Służenie interesom Komunistycznej Partii Chin, krzywdzenie dzieci”
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 17 do 20 marca 2023 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1045 osób. Sil
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS